$
שווקי חו"ל

אסטרהזנקה: "תגובה זהה בחיסון לקורונה בקרב מבוגרים וצעירים"

שלושה ימים לאחר שקיבלו מה-FDA אישור להמשיך בניסוי שלב 3: החיסון הפוטנציאלי לקורונה של חברת התרופות הבריטית, בשיתוף עם אוניברסיטת אוקספורד, עורר במשתתפי הניסוי המבוגרים תגובה שלילית נמוכה - בדומה למשתתפים הצעירים; מניית אסטרהזנקה מטפסת בטרום בניו יורק

שירות כלכליסט 14:3426.10.20

ענקית התרופות הבריטית אסטרהזנקה הודיעה כי החיסון הפוטנציאלי שלה לקורונה (בשיתוף עם אונ' אוקספורד) עורר תגובה חיסונית דומה הן במשתתפים צעירים והן במשתתפים מבוגרים בניסוי. החברה, שמפתחת את החיסון בשיתוף עם אוניברסיטת אוקספורד, מסרה כי התגובות השליליות לחיסון בקרב המבוגרים היו נמוכות למדי.

 

ההודעה צפויה להעלות מחדש את הציפיות לפיתוח חיסון עוד לפני סוף השנה. "מעודד לראות תגובות חיסוניות זהות בקרב מבוגרים וצעירים יותר - התגובתיות השלילית בקרב המבוגרים הייתה נמוכה, בעוד ברוב המקרים בעולם חומרת המחלה גבוהה יותר בקרב המבוגרים לעומת הצעירים", מסר דובר מהחברה במייל ל-CNBC. "התוצאות מחזקות את ההשערות שלנו כי החיסון AZD1222 הופך ליעיל ובטוח יותר", הוסיף הדובר שהתייחס לשם הטכני שניתן לחיסון הפוטנציאלי.

 

 

מטבה אסטרהזנקה בבריטניה מטבה אסטרהזנקה בבריטניה צילום: Getty

 

מניית החברה עלתה ב-0.8% בטרום המסחר בניו יורק לאחר הפרסום. יצרניות תרופות ברחבי העולם מנסות לפתח חיסון בטוח לקורונה ולסיים את המגיפה שאחראית למותם של מעל 1.15 מיליון אנשים ברחבי העולם. לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי (WHO) עשרות חיסונים נמצאים בשלבי הניסויים הקליניים, כשחלקם כבר בשלבים האחרונים לפני קבלת אישור.

 

החיסון שמפתחת אסטרהזנקה עם אוקספורד נחשב לאחד המועמדים המובילים להשגת אישור מהרגולטורים. לפי מספר ימים דווח בוול סטריט ג'ורנל, כי אסטרהזנקה ואוניברסיטת אוקספורד קיבלו אישור מה-FDA להמשיך בביצוע שלב 3 של הניסוי שלהן. הניסוי הושהה לפני מספר שבועות בעקבות חולי בלתי צפוי של מתנדב בבריטניה שהשתתף בניסוי של החברה.

 

בשבוע שעבר אף דווח כי מתנדב בניסוי לחיסון הקורונה של אסטרהזנקה בברזיל מת במהלך הניסוי. עם זאת, לאחר זמן מה התברר כי האיש לא חוסן לנגיף, אלא קיבל פלסיבו, מה שמסביר את האישור המחודש שניתן לחברה בארה"ב לשוב ולבצע את הניסוי.

 

x