$
בורסת ת"א

קבוצת אשטרום שיפרה את הצעת הרכש לאשטרום נכסים

הקבוצה העלתה את הצעת הרכש ב-170 מיליון שקל, ומציעה כעת לציבור שמחזיק במניות אשטרום נכסים לקבל 0.45 מניה של קבוצת אשטרום עבור כל מניה של אשטרום נכסים

חזי שטרנליכט 14:1526.10.20

קבוצת אשטרום משפרת את הצעת הרכש שלה לחברה הבת אשטרום נכסים. לאחר מספר שבועות של דיאלוג מאחורי הקלעים עם הגופים המוסדיים, פירסמה אתמול (א') קבוצת אשטרום את התנאים המעודכנים ודחתה במספר ימים את מועד הקיבול האחרון להצעות ליום חמישי הקרוב. עד למועד החדש יוכלו בעלי המניות של אשטרום נכסים להענות להצעת הרכש למניותיהם - ובתמורה יקבלו מניות של קבוצת אשטרום. מניית אשטרום נכסים מגיבה לדיווח בזינוק של 13%.

 

קבוצת אשטרום הגישה לפני חודש הצעת רכש למניות הציבור באשטרום נכסים. ההצעה המשופרת שהוגשה אתמול מציעה לציבור שמחזיק במניות באשטרום נכסים יחס של 0.45 מניה של קבוצת אשטרום עבור כל מניית אשטרום נכסים שבידיו. מדובר בהצעה לרכוש 39.6 מיליון מניות של הציבור באשטרום נכסים ולשלם תמורתן 17.82 מיליון מניות של קבוצת אשטרום. אם ההצעה תתקבל, מניות אלה יהוו 17.72% מהון המניות של קבוצת אשטרום. בהצעה הקודמת הציעה קבוצת אשטרום יחס של 0.3441 עבור כל מניה של אשטרום נכסים.

 

 

ירון רוקמן, מנכ"ל אשטרום נכסים ירון רוקמן, מנכ"ל אשטרום נכסים צילום: ישראל הדרי

 

 

השווי הכספי של ההצעה החדשה, לפי שער מניית קבוצת אשטרום לפני פתיחת המסחר הבוקר, עומד על 721 מיליון שקל. מדובר בשיפור של 169.7 מיליון שקל לעומת שווי ההצעה הקודמת, במונחי שער המניה הנוכחי. במועד הגשת ההצעה המקורית בסוף ספטמבר, הגיבה מניית קבוצת אשטרום בזינוק של 7% באותו יום. שווי ההצעה הקודמת, במונחי שער המניה ערב אותו זינוק, היה נמוך יותר ועמד על 535.4 מיליון שקל, כך שלמעשה קבוצת אשטרום שיפרה את ההצעה ב-186 מיליון שקל ביחס למועד הקודם.

 

לפי ההערכות הנטייה היא לאשר את ההצעה במתווה הנוכחי שלה, כאשר לא צפוי שיפור נוסף בהצעה. זאת משום שמתחילת חודש נובמבר, תתחיל קבוצת אשטרום להיערך להכנת הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי ולא תוכל להמשיך ולהתפנות להליך הזה, ולכן מבחינת המוסדיים והחברה זו ההצעה המיטבית שיוכלו לקבל.

 

קבוצת אשטרום מחזיקה ב-54.34% מהון המניות של אשטרום נכסים. היתרה מוחזקת בידי הציבור, אך גם חלק מבעלי המניות ששולטים בקבוצה, מחזיקים באשטרום נכסים באופן ישיר נתח משמעותי. בעלי השליטה בקבוצת אשטרום ובעלי מניות נוספים הקשורים אליהם מחזיקים באופן ישיר באשטרום נכסים בעוד 12.83% מהון החברה.

 

בקרב גופי החסכון ארוך הטווח, הגוף המוסדי העיקרי הוא כלל ביטוח שמחזיק ב-11.54% מאשטרום נכסים. הגופים המוסדיים הבולטים שמחזיקים באשטרום נכסים לפי נתוני אתר stocker.co.il, מעבר להחזקות כלל ביטוח, הם מנורה מבטחים (4.42%), הראל (2.77%) והפניקס (2.03%).

 

אם הצעת הרכש תצליח, היא צפויה להגדיל את הון המניות המונפק והנפרע של קבוצת אשטרום מ-82.7 מיליון מניות ל-100.6 מיליון מניות. בהתאם לשער המניה של הבוקר, המשמעות היא ששווי השוק של הקבוצה יגדל מ-3.35 מיליארד שקל ל-4.07 מיליארד שקל.

 

העלייה בשווי השוק של קבוצת אשטרום "על הנייר" אל מעל לרף של ארבעה מיליארד ששקל, חושפת חלק מהרציונל שמוביל את קבוצה בהצעת הרכש. מדובר מבחינת הקבוצה בהשקעה ארוכת טווח בנכסי אשטרום נכסים. מעבר לזה, קבוצת אשטרום תקווה למצוא עצמה מועמדת לכניסה למדד ת"א 35 בעתיד הרחוק יותר.

 

אשטרום נכסים היא חברת החזקות בתחום הנדל"ן המניב ומנוהלת על ידי ירון רוקמן. לחברה נכסים בתחום בישראל ובחו"ל, בעיקר במדינות כגון גרמניה ובאנגליה.

x