$
בורסת ת"א

אלביט מערכות תרשום בדוחות מחיקה של 60 מיליון דולר בגלל הקורונה

יצרנית המערכות לתעשייה הבטחונית והמסחרית דיווחה שמגפת הקורונה מובילה לירידה בביקוש במוצרים והשירותים שהיא מספקת לענף התעופה המסחרית; הירידה בביקוש תפגע בדוחות הרבעון השלישי של אלביט, לאחר שברבעון השני הציגה תוצאות חזקות וזינוק ברווח

שיר רייטר 11:0726.10.20
אלביט מערכות מתחילה לראות את השפעות הקורונה: החברה הישראלית שמפתחת מערכות אוויריות, יבשתיות וימיות לשימושים ביטחוניים ומסחריים דיווחה הבוקר (ב') כי בשל השפעת המגפה היא צפויה לרשום הוצאה חד פעמית של 60 מיליון דולר בדוחות הרבעון השלישי.

 

אלביט שבשליטת מיקי פדרמן ובניהול בצלאל (בוצי מכליס) ציינה כי בעקבות מגפת הקורונה היא חווה ירידה בביקוש למוצרים והשירותים שהיא מספקת לשוק התעופה המסחרית. לפי הודעת החברה, ההאטה המשמעותית בהפעלת הטיסות המסחריות, והציפיות לכך שהשיקום בענף ייקח כמה שנים, מפחיתים את הביקוש למוצרים והשירותים בשוק התעופה המסחרי. בנוסף, יצרני כלי טיס לשווקים הללו הודיעו על תוכנית להפחתת רמות היצור כדי להתאים לביקוש הנמוך.

 

 

בוצי מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות בוצי מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות

 

 

אלביט כתבה בהודעה כי לאחר בחינת ההשפעה הכלכלית של מגפת הקורונה על נכסי החברה בכללותם, והכנסים שהושפעו מתעשיית התעופה המסחרית בפרט, היא מצפה לרשום ברבעון השלישי של 2020 הוצאות שאינן מזומנים הקשורות לירידת ערך נכסים ומחיקת מלאי, בשל הקורונה, בהיקף של כ-60 מיליון דולר. ההוצאות הללו ירשמו בעיקר תחת סעיף "עלות הכנסות" בדוח הרבעון השלישי שצפוי להתפרסם בנובמבר 2020.

 

עבור הרבעון השני של השנה, הציגה אלביט מערכות דוחות חזקים שלא הראו סימני פגיעה מהמגפה. הרווח הנקי של החברה זינק ב-65% ברבעון השני של 2020 ביחס לרבעון השני של 2019, ועמד על 89.3 מיליון דולר.

x