בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אליהו עדיין לא התפטר מדירקטוריונים החברות הבנות של מגדל ביטוח

הוקפא מינוי דירקטור למגדל ביטוח מחשש למעורבות של אליהו במהלך; מוטי רוזן, שטרם מונה ליו"ר חברת הביטוח וניסה לקדם את מינויו של רו"ח שלמה פולומבו לתפקיד: "אליהו רק ביקש את עצתי"

גולן חזני 07:0325.10.20

שלמה אליהו התפטר אמנם מדירקטוריון מגדל ביטוח, אבל ממשיך להיות מעורב בחברה. ל"כלכליסט" נודע כי אליהו ממשיך לכהן ולא התפטר מתפקידיו כיו"ר החברות הבנות מבטח סיימון ומגדל סוכנויות. במקביל מנסה אליהו לקדם את מינויו של שלמה פלומבו לדירקטור במקומו במגדל ביטוח.

 

עוד נודע כי היו"ר שאתו מייעד אליהו למגדל ביטוח, מוטי רוזן, המליץ בשבוע שעבר לקדם את מינויו של דירקטור נוסף במגדל ביטוח, שלמה פלומבו, רואה חשבון מפירמת קסלמן, במקומו של אליהו. רוזן עשה זאת לטענתו לבקשתו של אליהו שביקש ממנו לאתר לו מחליף בדירקטוריון מגדל ביטוח. מינויו של רוזן אושר באסיפה הכללית של החברה, כמו מינויו גם של ראש השב"כ לשעבר, כרמי גילון, אולם יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת משהה את אישורו הסופי למינוי של רוזן וגילון ומתנה זאת בשיתוף פעולה של החברה במילוי מסקנות דו"ח החקירה שאמור להתפרסם השבוע על מגדל.

 

 

שלמה אליהו שלמה אליהו צילום: יח"צ

 

רוזן מיועד להחליף את ניר גלעד בראשות דירקטוריון מגדל ביטוח לאחר שגלעד פעל בניגוד לרצונותיו של אליהו, שעזב את הדירקטוריון של מגדל ביטוח לדרישת ברקת. ברקת מחזיק גם שוט בדמות אישור חלקי בלבד למגדל להשתמש בהקלות הסולוונסי שהוביל, כששוט דומה שהנהג כלפי כלל ביטוח נשא בסוף השבוע פרי. כלל אחזקות העבירה 450 מיליון שקל מ־660 מיליון שקל שגייסה לקופת כלל ביטוח החברה הבת, לאחר שעד כה סירבה להעבירם.

 

רוזן אמר כי "מר שלמה אליהו ביקש את עצתי, כמי שנבחר על ידי האסיפה הכללית של מגדל החזקות לדירקטור במגדל ביטוח, בדבר מועמדים ראויים לכהן במקומו בדירקטוריון חברת הביטוח. המלצתי על רואה חשבון בכיר ומנוסה עליו קיבלתי המלצות חמות (לי עצמי אין היכרות אישית עמו). לבקשתו של שלמה אליהו העברתי למזכירת החברה של מגדל החזקות את קורות החיים של רואה החשבון, לצורך בדיקות מקדימות הנדרשות טרם הצגת מועמדותו".

x