$
שווקי חו"ל

ג'ק מא: "ההנפקה של אנט גרופ תהיה הגדולה בהיסטוריה"

מייסד עליבאבא, שמתכננת להנפיק את הזרוע הפיננסית שלה בבורסות בהונג קונג ושנגחאי, לא מסר פרטים מדויקים לגבי היקף ההנפקה - אך לפי הערכות הוא יעמוד על 35 מיליארד דולר; לדבריו, "לא היינו מעיזים לחשוב על הנפקה כזו לפני חמש שנים, או אפילו לפני שלוש שנים; אבל קרה לנו נס"

שירות כלכליסט 16:4724.10.20

ההנפקה הכפולה של אנט גרופ - הזרוע הפיננסית של עליבאבא  - תהיה הגדולה בהיסטוריה, כך אמר היום מייסד עליבאבא ג'ק מא; זאת, על סמך התמחור שנקבע הלילה.

 

לדבריו, זו הפעם הראשונה שבה התמחור של הנפקה כה גדולה נקבע מחוץ לניו יורק. אנט תונפק במקביל בבורסה בהונג קונג ובבורסת סטאר (STAR) בשנגחאי.

 

מא, שדיבר בוועידה בשנגחאי שבה השתתפו רגולטורים בסין, אמר: "לא היינו מעיזים לחשוב על הנפקה כזו לפני חמש שנים, או אפילו לפני שלוש שנים; אבל קרה לנו נס".

 

מא לא מספר פרטים מדויקים לגבי תמחור ההנפקה - והם צפויים להתפרסם באופן רשמי בשבוע הקרוב. עם זאת, לפי הערכות, ההנפקה צפויה להיות בהיקף של 35 מיליארד דולר - ולעקוף את הנפקת ארמקו הסעודית בדצמבר, שהיתה בהיקף של 29.4 מיליארד דולר.

 

 

ג'ק מא ג'ק מא צילומים: רויוטרס , גטי אימג'ס

 

מניות אנט גרופ צפויות להתחיל להיסחר כמה ימים לאחר ה-3 בנובמבר.

  

מייסד עליבאבא אמר עוד בכנס כי המערכת הפיננסית הגלובלית מיושנת, וכי הרגולציה הנוכחית מאטה את החדשנות. הוא קרא להקמת מערכת פיננסית עולמית שתיטיב עם חברות קטנות ויחידים ותניע את הצמיחה העתידית.   

 

הנתונים מצביעים על כך שאנט, ש-33% ממנה הם בבעלות עליבאבא והיא בשליטת מייסד ענקית המסחר המקוון ג'ק מא, הייתה חסינה להשלכות הקורונה. הפעילות המרכזית של אנט היא עליפיי, השחקנית המובילה בשוק תשלומי המובייל בסין, המגלגלת 430 טריליון יואן (62 טריליון דולר), כך לפי חברת המחקר Qianzhan. לעליפיי יש 711 מיליון משתמשים חודשיים, נכון לחודש יוני, ונפחי התשלומים עמדו על 17 טריליון דולר בסין.

x