$
שווקי חו"ל

הסנקציות עושות את שלהן: האטה בצמיחה של וואווי ברבעון השלישי

ענקית הטלקומוניקציה הסינית, שסובלת מסנקציות מצד ארה"ב, דיווחה כי נרשמה עלייה של 3.7% בהכנסותיה ברבעון שעבר ל-32 מיליארד דולר; בתשעת החודשים הראשונים השנה העלייה עמדה על 9.9% לעומת 24.4% אשתקד

שירות כלכליסט 09:2223.10.20
ירידה חדה נרשמה בשיעור צמיחת ההכנסות של וואווי ברבעון השלישי, על רקע הסנקציות שהוטלו על החברה בארה"ב.

 

 

 

ענקית הטלקומניקציה הסינית דיווחה הלילה (ו') כי ברבעון שהסתיים בספטמבר ההכנסות שלה עמדו על 217.3 מיליארד יואן (31.91 מיליארד דולר), עלייה של 3.7% בלבד לעומת הכנסות של 209.5 מיליארד יואן בתקופה המקבילה אשתקד. עוד דיווחה החברה כי עבור תשעת החודשים הראשונים של השנה ההכנסות עמדו על 671.3 מיליארד יואן (98.57 מיליארד דולר) עלייה של 9.9% מ-610.8 מיליארד דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2019,  אז נרשמה עלייה של 24.4% בהכנסות לעומת שנה קודם לכן.

 

וואווי נפגעת ממלחמת הסחר בין סין וארה"ב וואווי נפגעת ממלחמת הסחר בין סין וארה"ב צילום: שאטרסטוק

 

 

במקביל, שולי הרווח הגולמי עבור תשעת החודשים הראשונים עמד על 8%, ירידה מ-8.7% בתקופה המקבילה. נראה אם כך שהסנקציות שהטיל הממשל האמריקאי על החברה במסגרת מלחמת הסחר עם סין מתחילות להשפיע עליה. וואווי הוכנסה בשנה שעברה לרשימה השחורה של הממשל, שאינו מאפשר לחברות אמריקאיות להמשיך לעשות איתה עסקים. בעקבות זאת, גוגל ניתקה את הקשרים שלה עם החברה הסינית, כך שמכשירי הסמארטפון שוואווי מייצרת אינם יכולים להשתמש במערכת ההפעלה אנדרואיד.

 

מוואווי נמסר כי התוצאות בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה "עמדו בציפיות".

 

"בגלל ההתמודדות של העולם עם הקורונה, שרשרת האספקה של וואווי הייתה תחת לחץ רב ומערכות הייצור והתפעול נתקלו בקשיים מתגברים", נמסר מטעם וואווי, "החברה הדגישה כי בכוונתה לעשות ככל יכולתה למצוא פתרונות, לשרוד ולהתקדם קדימה, ולעמוד בהתחייבויות שלה ללקוחות ולספקים".

 

מוקדם יותר השנה הממשל האמריקאי הטיל עליה סנקציות נוספות ואיים לאסור על ספקי מוליכים למחצה לעבוד עם TSMC – הספקית הראשית שלה. מהלך כזה עלול לפגוע אנושות בעסקי הסמארטפון של החברה.

x