$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

נחשף בכלכליסט: לאומי והפניקס רוכשות שליש מסימפליויה מקרן פימי ב-47 מיליון דולר

סימפליויה - טבע מיגדה בשמה הקודם - מייצרת בקרית שמונה מכשור רפואי ומוצרים להגנת הרופאים והאחיות בבתי חולים מחשיפה לחומרים מסוכנים; פימי רכשה את המפעל במאי 2019 לפי שווי של 47.5 מיליון דולר, משכה מאז דיבידדנד של 20 מיליון דולר - ומוכרת עתה 33% לפי שווי של 140 מיליון דולר

גולן חזני 18:1522.10.20

עיסקת סימפליויה נחתמה (ה'). כפי שנחשף בכלכליסט, לאומי פרטנרס וחברת הביטוח הפניקס רוכשות 33% ממניות החברה מידי קרן פימי תמורת 47 מיליון דולר, לפי שווי של 140 מיליון דולר לסימפליויה.  

סימפליויה הוא שמה החדש של חברת טבע מיגדה, שמייצרת בקרית שמונה מכשור רפואי ומוצרים להגנת הרופאים והאחיות בבתי חולים מחשיפה לחומרים מסוכנים. רק לפני יותר משנה, בעיסקה שהושלמה במאי 2019, רכשה פימי מידי חברת טבע את המפעל, בעסקה שנעשתה לפי  שווי של 47.5 מיליון דולר.

 

כלומר, בפרק זמן של פחות משנה וחצי הצליחה פימי למכור נתח של שליש מהחברה באותו סכום שהשקיעה ולהישאר עם 65% מהחברה. בנוסף משכה פימי המנוהלת בידי ישי דוידי 20 מיליון דולר כדיבידנד, כך שהיא מורווחת כבר 20 מיליון דולר על העיסקה.

 

כיו"ר סימפליויה משמש מנכ"ל פרוטרום לשעבר אורי יהודאי שאמר עם החתימה: "עם רכישת הפעילות בנינו הנהלה מצוינת והובלנו מהלכים אסטרטגיים שלשמחתנו כבר מביאים תוצאות. החברה צומחת, נכנסת לשווקים חדשים ופועלת להגדלת נתח השוק העולמי שלה, תוך האצת פיתוח מוצרים חדשניים ובניית מנועי צמיחה,

 

זאת בין היתר באמצעות יצירת שיתופי פעולה עם חברות סטארטאפ וחברות ישראליות ובינלאומיות וביצוע רכישות אסטרטגיות, במטרה להפוך לשחקן גלובלי משמעותי בתחום המכשור הרפואי. לחברה הנהלה מעולה שנמשיך לחזק, ואנו שמחים על הצטרפות המשקיעים החדשים ובטוחים כי יחד נמשיך להוביל את החברה תוך האצת הצמיחה הרווחית שלה".

 

 

ישי דוידי ישי דוידי צילום: אוראל כהן

 

x