בורסת ת"א

עוקפת את הקורונה: אפי נכסים פתחה קניון ברומניה בהשקעה של 550 מיליון שקל

בחברה מציינים כי הקניונים ברומניה נפתחו לפעילות תחת מגבלות כבר באמצע חודש יוני האחרון; הקניון החדש בבראשוב, העיר המתויירת ביותר ברומניה, כבר מושכר בתפוסה כמעט מלאה - ההכנסה הצפויה ממנו נאמדת ב-50 מיליון שקל בשנה; מניית אפי נכסים נפלה מתחילת השנה ב-43% בת"א

חזי שטרנליכט 13:0121.10.20

משבר הקורונה גובה מחיר לא פשוט מחברות הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל, ולמרות זאת חלקן ממשיכות להביט גם אל מעבר היום שאחרי. אפי נכסים, שבעלי המניות המרכזיים בה הם ביג (22.8%) ומגה אור (21.3%), החליטה לפתוח קניון ענק וחדש בעיר בראשוב, עיר תיירות ברומניה, שבהקמתו הושקעו 550 מיליון שקל.

 

בחברה מציינים כי הקניונים ברומניה נפתחו לפעילות תחת מגבלות באמצע חודש יוני האחרון וכי ההכנסה הצפויה מהקניון החדש נאמדת ב-50 מיליון שקל בשנה. קניון אפי בראשוב, משתרע על שטח של כ-43,000 מ"ר, שמושכרים כמעט במלואם. בימים אלה מאכלסת החברה את בנין המשרדים שנבנה מעל הקניון בשטח של כ-15,000 מ"ר. בקניון יש גם מתחם בתי קולנוע שייפתח בשנה הבאה.

 

הקניון החדש של אפי נכסים בעיר בראשוב, רומניה הקניון החדש של אפי נכסים בעיר בראשוב, רומניה צילום: אפי אירופה

 

 

מניית אפי נכסים נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של 2.88 מיליארד שקל. מתחילת השנה ירדה המניה ב-43%. לחברה 6 סדרות אג"ח שנסחרות בתשואה לפדיון שנעה בין 2% ל-3.4%.

 

הקניון החדש שמשיקה אפי נכסים ממוקם במרכז העיר בראשוב, בירת הרי הקרפטים, המרוחקת כ-166 ק"מ צפונית מעיר הבירה בוקרשט. בראשוב, הינה העיר המתויירת ביותר ברומניה עם תיירות פנימית ובינלאומית בעונות החורף והקיץ, כאמור בתקופות שקדמו לקורונה. בנוסף, בימים אלה הולך ונבנה שדה תעופה בינלאומי בעיר, מה שצפוי להגדיל את תנועת המבקרים בעיר.

 

עם השקתו יצטרף קניון אפי בראשוב לשני הקניונים הנוספים במדינה אותם הקימה החברה: קניון אפי קוטרוצ'ן, שנפתח בסוף שנת 2009, ונחשב כיום לקניון המוביל ברומניה, בכלל, ובבוקרשט, בפרט. הקניון השני של אפי - פלוישט, הוקם בשנת 2013.

 

שלושת הקניונים של החברה ברומניה צפויים להניב הכנסות של למעלה מ-200 מיליון שקל בשנה. מנכ"ל אפי נכסים, אבי ברזילי מציין כי "השלמת הקניון ופתיחתו לקהל בתקופה מאתגרת אותה אנו חווים בימים אלה מעידה על היכולת הגבוהה של השדרה הניהולית ברומניה".

x