$
בורסת ת"א

סולגרין רוכשת פרויקטים סולאריים באיטליה תמורת 43-36 מיליון יורו

חברת האנרגיה המתחדשת צופה כי הפרויקטים יובילו לשילוש הכנסותיה השנתיות החל מאמצע שנת 2021; התמורה הסופית תיקבע לאחר בדיקת נאותות של הנכסים; גל בוגין, יו"ר סולגרין: "איטליה היא שוק עם אופק. פרויקט ממוצע באיטליה מניב כ-5%-7%, ואנו נצליח להביא את הפרויקטים במדינת המגף לתשואה של 11%"

צלי גרינברג 14:3620.10.20

חברת סולגרין דיווחה היום (ג') כי חתמה על הסכם רכישה מחייב למספר נכסים סולאריים קיימים באיטליה המייצרים כ-25.4 מגה וואט, תמורת 43-36 מיליון יורו. החברה צופה תשואה של כ-11% מהנכסים לאחר השבחתם ומעריכה כי הם יוסיפו כ-47 מיליון שקל להכנסותיה השנתיות.

 

טווח העלות הסופית ייקבע לאחר בדיקת נאותות שתבצע החברה לנכסים, אך החברה צופה כי תוכל לקבל החזר של כ-23-21 מיליון יורו בעקבות השבחתם ומימונם מחדש.

 

יו"ר סולגרין, גל בוגין יו"ר סולגרין, גל בוגין צילום: אייל טואג

 

 

החברה צופה כי הכנסותיה השנתיות החל מ-2021 יעמדו על כ-95 מיליון שקל, מהם 37 מיליון שקל הנובעים מייצור 23 מגה וואט בפרויקטים קיימים בישראל, 11 מיליון שקל מ-47 מגה וואט שייוצרו מפרויקטים המוקמים כיום בישראל, ו-47 מיליון שקל מהפרויקטים באיטליה.

 

הסיבה שצפי הכנסות החברה מהפרויקטים העתידיים הגדולים יותר המוקמים בישראל קטנה מאלו שכבר הוקמו, נעוצה בתעריף הגבוה יותר שסגרה בחוזיה הקודמים, לעומת תעריף החשמל הנמוך יותר כיום שנסגר בפרויקטים העתידיים.

 

החברה גם צופה עלייה משמעותית ב-FFO לכ-57 מיליון שקל, מהם 18 מיליון שקל מהפרויקטים הקיימים המניבים כיום 6 מיליון שקל מהפרויקטים העתידים בישראל ו-33 מיליון שקל מהפרויקטים באיטליה.

 

גל בוגין, יו"ר סולגרין, אמר ל'כלכליסט' כי "אחרי שבנינו את התשתית והיכולות בישראל התחלנו לבחון פעילות גם מחוץ לישראל ומצאנו שאיטליה מתאימה לנו, כי יש שוק אנרגיה מתחדשת מאוד מבוסס, יעדי צריכת חשמל של כ-55% מאנרגיה מתחדשת עד 2030, וצורך בהתייצבות אנרגטית על ידי ייצור עצמי, שכן כיום היא בעיקר מייבאת אנרגיה מה שגורם לייקור מחיר החשמל בה. כך שזה שוק עם אופק".

 

עוד הוסיף בוגין כי "פרויקט ממוצע באיטליה מניב כ-5%-7%, ובעזרת הידע שלנו בהשבחה, הכוללת שדרוג הנדסי, תפעולי ומימוני, נצליח להביא את הפרויקטים שאנו רוכשים במדינת המגף לתשואה של 11%. אנו גם פועלים באיטליה כיום לפיתוח 200 מגה וואט עתידיים שיגיעו למימוש תוך כשנתיים. בסוף, מהפכת האנרגיה המתחדשת תעשה מהפכה דומה לזו שעשה האינטרנט – היא תנגיש את האפשרות לייצר אנרגיה באופן עצמאי במסגרתה כל אדם יוכל לייצר, לצרוך ואף למכור אנרגיה".

 

סולגרין, שבעלת השליטה בה היא ג'נרשיין קפיטל (51.84%) ומוחזקת על ידי המוסדיים 'כלל' (12.27%) 'מגדל' (6.36%) ו'מיטב דש' (7.77%), נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 507.1 מיליון שקל. מנייתה הגיבה לדיווח בעליות שערים ועד לתחילת המסחר היום עלתה 66.5% מתחילת השנה.

x