$
בורסת ת"א

אלשטיין מתנגד לאישור ההסכם בין כונסי אי.די.בי למגה אור

במחאה נגד בעלי התפקידים מטעם בית המשפט אמר כי "הם בחרו לפעול בחשאי מטעמים עלומים בדרך המשרתת את האינטרס של מגה אור, כך שיוענק לה מעמד עדיף על כל מתחרה פוטנציאלי, תוך הצבת מכשולים כמעט בלתי עבירים בדרכם של המציעים שאינם מגה אור"

גולן חזני 20:0319.10.20
אדוארדו אלשטיין מתנגד לאישור ההסכם בין כונסי הנכסים של אי.די.בי לבין מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס. אלשטיין טוען בתגובה לבית המשפט כי "לא ניתן להפריז בחומרתם של התנאים המקדמיים השערורייתיים וחסרי התקדים שבעלי התפקידים מבקשים להקנות, שלא כדין, למגה אור", כך אמר באמצעות עורכי הדין יוסי בנקל, אמיר פרנקל ולידר קופרשמידט ממשרד שיבלת.

 

הוא מציין את דבריו של השופט חגי ברנר שיש לנקוט בהליך מכרזי תחרותי למכירת השליטה, וכי בעלי התפקידים מטעם בית המשפט (רענן קליר ואלון בניימיני, כונסי מניות השליטה בדסק"ש, ואופיר נאור המפרק של אי.די.בי מטעם בית המשפט) התעלמו לחלוטין מהוראות בית המשפט.  

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: כפיר סיון

 

 

"הם בחרו לפעול בחשאי מטעמים עלומים בדרך המשרתת את האינטרס של מגה אור, כך שיוענק לה מעמד עדיף על כל מתחרה פוטנציאלי, תוך הצבת מכשולים כמעט בלתי עבירים בדרכם של המציעים שאינם מגה אור", כך לדברי אלשטיין.

 

עוד טוען אלשטיין כי מטרת הזכויות העודפות שקיבלה מגה אור היא לחסום מציעים אחרים מלהשתתף במכרז מכירת המניות. מגה אור הציעה 950 מיליון שקל עבור השליטה (70%) בדסק"ש, ובעלי התפקידים החליטו שרק בהצעה מעל 40 מיליון שקל ויותר יוכל מתמודד אחר לחתום על הסכם.

 

בנוסף אמר אלשטיין כי מגה אור מצויה בניגוד עניינים שכן היא נתבעת ע"י נכסים ובניין שבשליטת דסק"ש על 100 מיליון שקל. "נסיון ההשתלטות של מגה אור על דסק"ש נועד לכך שהתהליך המשפטי הזה יגיע לקיצו".

x