$
בורסת ת"א

תשובה מוכר ללהב ולאורי מנצור 70% מדלק ישראל ביותר מחצי מיליארד שקל

לאחר שכבר הגיעה להסכמות עם קרן ארבל, ביצעה קבוצת דלק פניית פרסה והחליטה למכור את השליטה בבעלת תחנות התדלוק "דלק" לאורי מנצור וללהב אל אר שבשליטת אבי לוי ואלי להב. דלק תקבל במסגרת העסקה 525 מיליון שקל - מה שיאפשר לה לפרוע חוב של 342 מיליון שקל לבנקים ולשחרר שיעבוד ענק הרובץ על מניות דלק קידוחים

גולן חזני 12:0617.10.20

יצחק תשובה מוכר 70% מדלק ישראל ללהב אל אר של אבי לוי ואלי להב ולאורי מנצור תמורת 525 מיליון שקל. העסקה שנחתמה אתמול אחר הצהרים (ו') מייחסת לחברה שווי של 750 מיליון שקל.  

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: אייל טואג

  

קרן ארבל קיבלה ביום חמישי בערב הודעה מדלק על הפסקת המו"מ, לאור העובדה שפג הדד ליין מבחינתה לעסקה. מחזיקי האג"ח של דלק הם שטירפדו למעשה את העסקה עם ארבל כשהתנגדו לאישורה ולשינוי שטר הנאמנות.

 

דלק שמצויה בשליטתו של יצחק תשובה היא בעלת רשת תחנות התדלוק הגדולה בישראל "דלק". החברה ניהלה מו"מ מקביל מול שני גורמים לכל אורך הדרך. תחילה חברה להב לרמי לוי שהחליט לפרוש מהעסקה, ולאור לחץ זמן חתמה דלק בערב יום הכיפורים על הסכם עם ארבל. ההסכם מול ארבל היה להשקעה בדמות הלוואה של 450 מיליון שקל לחמש שנים ובתמורת ל-20% ממניות החברה.

 

הרוכשים צפויים להדיח מתפקידו את בועז צ'צ'יק מנכ"ל החברה ולגייס מנכ"ל חדש בעל ידע בתחום הקמעונאות והאנרגיה. צ'צ'יק היה אמור להישאר כמנכ"ל אילו ארבל היתה הרוכשת.

x