$
שווקי חו"ל

פלייטיקה בדרך לבורסה בארה"ב: הגישה תשקיף חסוי לקראת הנפקה

לפי הודעת חברת המשחקים המקוונים הישראלית, היקף המניות שיונפקו ומחירן עדיין לא נקבעו; ביוני חשף "כלכליסט" כי פלייטיקה מתכננת הנפקה בנאסד"ק לפי שווי של 10-12 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 18:1816.10.20

חברת המשחקים המקוונים הישראלית פלייטיקה הגישה לרשות ניירות ערך האמריקאית תשקיף חסוי לקראת הנפקה ראשונה.

 

לפי הודעת החברה, היקף המניות שיונפקו ומחירן עדיין לא נקבעו.

 

ביוני חשף "כלכליסט" כי  פלייטיקה מתכננת הנפקת מניות ראשונה (IPO) בבורסת נאסד"ק האמריקאית לפי שווי שוק מוערך של 12-10 מיליארד דולר. לפי הפרסום, ההנפקה של החברה, הנמצאת תחת בעלות סינית, תלווה על ידי בנק ההשקעות האמריקני מורגן סטנלי וצפויה להתבצע בשנה הקרובה, כאשר היא בוחנת במסגרתה גיוס של כמיליארד דולר.

 

השווי המוערך מהווה עלייה של 127% מאז נרכשה ביולי 2016 על ידי הקונסורציום הסיני Alpha Frontier לפי שווי של 4.4 מיליארד דולר. גם אז שווי החברה ייצג זינוק מדהים של כמעט 5,000%, לאחר שהמוכרת, חברת המשחקים האמריקאית Caesars Entertainment, רכשה את פלייטיקה ב־2011 על פי הערכה ב־90 מיליון דולר. הנפקתה המתוכננת של פלייטיקה נעשית בשווי הגבוה ב־28.7% משווייה של הרוכשת הראשונה שלה סיזרס, הנסחרת בנאסד"ק בשווי של 7.77 מיליארד דולר.

 

 

משרדי פלייטיקה בהרצליה פיתוח משרדי פלייטיקה בהרצליה פיתוח צילום: אפי שמייח

 

פלייטיקה נוסדה ב־2010 על ידי רוברט אנטוקול, שעדיין משמש כמנכ"ל החברה, ועל ידי אורי שחק, שפרש ממנה ב־2013 ואינו מחזיק עוד במניות בחברה. על פי הידוע, אין כיום אף בעל עניין ישראלי בחברה.

  

החברה מפעילה כ־14 משרדים ב־10 מדינות ברחבי העולם, כאשר מטה הנהלת החברה ממוקם בהרצליה, ויחד עם משרדי החברה בשרונה תל אביב, מכיל כ־800 עובדים. הביקוש בזמן הקורונה יצר צורך בעובדים נוספים, אך החברה, כמו שאר חברות ההייטק, התקשתה לגייס בזמן זה, אם כי לאחרונה הודיעה על גיוס כ־70 עובדים בישראל.

 

פלייטיקה מעסיקה כיום כ-4,000 עובדים ב-19 משרדים הממוקמים ב-12 מדינות: ישראל, אוקראינה, בלארוס, רומניה, גרמניה, פינלנד, אנגליה, אוסטריה, קנדה, ארה"ב, ארגנטינה ואוסטרליה.

 

 

 

x