שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

הפאונד והיורו בשפל של 3 חודשים מול השקל; הדולר בשבוע הטוב שלו מזה חודש

המטבע הבריטי יורד ב-0.4% ל-4.35 שקלים, היורו נחלש ב-0.1% ל-3.95 שקלים; לאחר חציית הדד ליין לשיחות הסחר עם האיחוד האירופאי, הודיע ראש ממשלת בריטניה כי ארצו תתכונן לדרך עצמאית; החמרת ההגבלות בשל הקורונה מכבידה אף היא על הפאונד והיורו; המטבע האמריקאי ממשיך להתחזק מול סל המטבעות העיקריים בעולם

נועם לנדמן 18:0716.10.20

השקל מוסיף להתחזק מול היורו והמטבע הבריטי - הפאונד ירד מוקדם יותר היום ב-0.4% ל-4.35 שקלים, שפל של כמעט שלושה חודשים, מאז ה-23.7.20, כשעמד על 4.34 שקלים. היורו נחלש ב-0.1% ל-3.95 שקלים - ב-21.7.20 עמד על 3.91 שקלים. הדולר יציב מול השקל על 3.37 שקלים. 

 

בעוד הדולר מתחזק מסיבותיו שלו (דחיית התמריצים לאחר הבחירות), הפאונד נחלש בשל מצב התחלואה בממלכה וההגבלות החדשות שם. זאת לצד דחייה מסתמנת של הסכם סחר חדש מול האיחוד האירופאי. לאחר שהדד-ליין לשיחות נחצה אמש, הביע היום ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון את דעתו בעניין ואמר כי "אלא אם האיחוד ישנה את גישתו באופן מהותי, אנו נלך על הפיתרון האוסטרלי, ונעשה זאת ללא מורא".

 

 

שטרות פאונד שטרות פאונד צילום: גטי אימג'ס

 

הפיתרון האוסטרלי מציע כי מסחר החוץ של בריטניה יתקיים מעתה לפי תנאי ארגון הסחר העולמי (ה-WTO), מבלי לשלב תנאים מצד האיחוד האירופאי. אחרי דבריו של ג'ונסון הפאונד עבר מעליות של 0.3% לירידות קלות מול הדולר, ונסחר ב-1.29 דולרים. גם באירופה נרשמת החמרה נוספת בהגבלות על כלכלות היבשת שמכבידה על מטבע הגוש.

 

ומנגד, המטבע האמריקאי רושם עלייה שבועית של 0.7% מול סל 6 המטבעות העיקריים בעולם, בדרך לשבוע הטוב שלו מזה חודש. כאמור, דחיית הסיוע בסכומי עתק של טריליוני דולרים למשק האמריקאי - לאחר הבחירות ב-3 בנובמבר, דוחפת את הדולר לעליות.

 

אמש אמר שר האוצר האמריקאי מנו'צין כי קטנו הסיכויים להגיע להסכמה על חבילת תמריצים למשק טרם הבחירות, ובכך קבר כמעט סופית את הסיכוי להגיע לפשרה לפני ה-3 בנובמבר, בין הדמוקרטיים שמציעים חבילת תמריצים בגובה של 2.2 טריליון דולר, לבין הבית הלבן שהעלה את הצעתו עד ל-1.8 טריליון דולר. הרפובליקנים אף הם סירבו להצעת הבית הלבן.

 

x