$
בורסת ת"א

דרמה במגדל: אליהו התפטר מדירקטוריון חברת הביטוח ויוכל להוביל להחלפת ניר גלעד

אליהו יעזוב את דירקטוריון מגדל ביטוח, אך יישאר יו"ר החברה האם, מגדל אחזקות; ההתפטרות באה לדרישת יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת, שעיכב את מינוי מוטי רוזן ליו"ר מגדל ביטוח והודיע לאליהו שעליו להתפטר מאחד משני הדירקטוריונים; כעת יוכל אליהו לקדם את מינוי רוזן - גלעד יעזוב עד סוף השנה או עד לקבלת אישור מצד ברקת על היו"ר הבא, המאוחר מביניהם

גולן חזני 14:4915.10.20

דרמה בחברת מגדל. שלמה אליהו, בעל השליטה בחברה, הסכים לפנות את כסאו בחברת הביטוח מגדל. אליהו התפטר מתפקידו כדירקטור במגדל ביטוח אבל יישאר כיו"ר מגדל אחזקות.

 

ההתפטרות סוללת את הדרך בפני אליהו למנות את מוטי רוזן כיו"ר מגדל ביטוח במקום ניר גלעד. עד כה עיכב יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת את אישור הרשות למינויו של רוזן, ככל הנראה כי אליהו לא נענה לדרישת ברקת שיתפטר. לפי הדיווח של מגדל, כהונתו של גלעד תסתיים ב-31 בדצמבר הקרוב או ביום שבו יאשר המפקח את מינויו של יו"ר חדש, המאוחר מביניהם.  

ברקת הודיע לאליהו כי עליו להתפטר מאחד הדירקטוריונים — זה של מגדל אחזקות הציבורית, שבו הוא מכהן כיו"ר, או זה של החברה הבת הפרטית מגדל ביטוח, שבו הוא מכהן כדירקטור רגיל. 

מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו צילום: אוראל כהן

 

 

אליהו סירב תחילה וטען כי לברקת אין סמכות לדרוש ממנו זאת, אבל השבוע הכיר בסמכות של רשות שוק ההון והיום (ה') הודיע על התפטרותו מתפקיד הדירקטור במגדל ביטוח.

 

במקביל אישר ברקת למגדל אחזקות למנות שני דירקטורים במגדל ביטוח, את רוזן ואת יו"ר השב"כ לשעבר כרמי גילון.

 

מועד סיום הכהונה של גלעד יהיה בכפוף להסכמות עם גלעד על תנאי סיום הכהונה שלו. בכפוף להסכמות אלה גם יהיה עיתוי מינויו של גילון כדירקטור - מגדל כבר החלה במגעים עם גלעד על תנאי סיום הכהונה. זאת משום שהוא חתום על חוזה לחמש שנים, שמתוכן חלפו שנתיים.

x