$
בורסת ת"א

דוראל אנרגיה יוצאת לגיוס של 191 מיליון שקל בהנפקת מניות

מגדל וכלל ביטוח יהיו הגורמים המוסדיים המובילים שישתתפו בהנפקה - כלל היא כבר בעלת עניין בדוראל; מנכ"ל החברה יקי נוימן: "אנו נערכים לקראת מיליארד וחצי שקל השקעות - כשיש כזה צבר של פרוייקטים והזדמנויות, נדרש הון על מנת לממש אותם"

צלי גרינברג 11:2215.10.20
חברת דוראל אנרגיהדיווחה הבוקר (ה'), כי בכוונתה להנפיק היום כ-14.8 מיליון מניות ולגייס 191 מיליון שקל לאחר שקיבלה הצעות רכישה מגופים מוסדיים ישראלים. החברה מציינת כי ההנפקה, המובלת על ידי לידר הנפקות, תסייע לה לעמוד ביעדי הקמת הפרוייקטים שהציבה לעצמה לשנת 2021.

 

החברה תפרסם הצעת מדף במסגרת הצעה לא אחידה ובמחיר של 12.95 שקל למניה, דיסקאונט של 3.8% על מחיר המניה עם תחילת יום המסחר היום – 13.47 שקל. לכלכליסט נודע, כי את רוב המניות בהנפקה ירכשו חברות הביטוח כלל ומגדל.

 

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל אנרגיה, אמר לכלכליסט: "החלטנו לחזק את בסיס ההון שלנו, שכן אנו במהלך סגירות פיננסיות של פרוייקטים בטווח הקצר, ונערכים לקראת מיליארד וחצי שקל השקעות, שחלקם כבר התחלנו, וחלקם האחר יגיע מחוב.

 

כשיש כזה צבר של פרוייקטים והזדמנויות מימושם דורש הון, ולצורך כך השלב הראשון הוא הנפקת הון, שייתן אפשרות להקים פרוייקטים בטווח הקצר מחד, ויאפשר גיוס חוב בצורה טובה יותר מאידך. ייתכנו מהלכים נוספים בטווח הקצר והבינוני כדי להקים את צבר הפרוייקטים שבידי החברה. המשקיעים רואים את קצב הפיתוח בחברה, את הפרוייקטים שעומדים לפניה, וכנראה מאמינים שדוראל נמצאת בתחילת הטיפוס שלה מעלה, שעתיד להניב להם תשואות בהמשך", אמר נוימן.

 

 

יקי נוימן מנכ"ל דוראל יקי נוימן מנכ"ל דוראל צילום: דניאל שטרית

 

בהנפקת הראשונית של דוראל עמד מחיר המניה על 5.43 שקל למניה, אז גייסה 126.1 מיליון שקל. בין הנפקת המניות החדשות הראשונה לשנייה, מכרה החברה מניות קיימות של חלק מבעלי העניין במחיר של 12 שקל למניה, ובמסגרת הצעת המכר נמכרו אז 2.8% ממניותיה הקיימות תמורת 42.8 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית דוראל אנרגיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

צבר הפרוייקטים של דוראל עומד על כ-3000 מגה וואט, שעלות הקמתו מוערכת בכ-2.4 מיליארד דולר. כ-500 מגה וואט מתוך הצבר כבר פועלים או נמצאים בתהליך של חיבור, והחברה דיווחה לפני כחודש, כי פרוייקט הפוטו-וולטאי שהיא מקימה בשותפות שווה (50%-50%) עם שותף מקומי באינדיאנה ארה"ב, בגודל של 1 ג'יגה וואט, קיבל אישור תכנוני להקמתו. ההערכות הן כי הפרויקט באינדיאנה צפוי להניב תשואה של 9%-10%.

 

בעלי השליטה בדוראל, דורון דודוביץ' (25.71%) המכהן כיו"ר ואלון קסל (25.71%), יישארו עם החזקה משותפת של 45% בחברה לאחר ההנפקה. וחברת הביטוח כלל (6.85%), המוסדית היחידה שהחזיקה בחברה כבעלת עניין, תגדיל אחזקתה לאחר השלמת הגיוס.

 

x