$
בורסת ת"א

הדירקטוריון המתגבש של אל על: דוד ברודט ישמש כיו"ר, ג'ייסון גרינבלט - דירקטור

לאחר שקיבל היתר שליטה מרשות החברות, מבקש אלי רוזנברג להביא לאישור מינוי שישה חברי דירקטוריון חדשים בחברה: דוד ברודט, פרופ' גבריאלה שלו, עמיקם בן צבי, מוטי אנגלמן, דורון כהן, וג'ייסון גרינבלט; ברודט כיהן בעברו כיו"ר בנק לאומי בתקופה שבה מנכ"לית הבנק הייתה רקפת רוסק-עמינח, הנשואה לרו"ח ראם עמינח, מקורבו של רוזנברג

חזי שטרנליכט 13:0307.10.20

אלי רוזנברג הודיע לאל על באמצעות חברת כנפי נשרים תעופה שבבעלותו, על שמות שישה חברי הדירקטוריון שהוא מתכנן למנות לניהול החברה. בתחילת השבוע דיווחה אל על כי לרוזנברג, המחזיק ב-42.9% מהון המניות של אל על, ניתן היתר שליטה מרשות החברות.

 

היום הודיע רוזנברג על המינויים שהוא מבקש לבצע בדירקטוריון החברה, ובראש המועמדים נמצא דוד ברודט, שאותו מציע רוזנברג לתפקיד יו"ר חברת התעופה.

 

 

דוד ברודט על רקע מטוס אל על דוד ברודט על רקע מטוס אל על צילום: רויטרס

 

ברודט כיהן בעברו כיו"ר בנק לאומי בתקופה שבה מנכ"לית הבנק היתה רקפת רוסק-עמינח, הנשואה לרו"ח ראם עמינח, מקורבו של רוזנברג. בין תפקידיו הנוספים בעבר של ברודט - כיהן כמנכ"ל משרד האוצר ובתפקידי ניהול בכירים נוספים.

 

בנוסף, מועמדים לכהן כדירקטורים בחברה: פרופ' גבריאלה שלו, לשעבר השגרירה באו"ם, עמיקם בן צבי, מוטי אנגלמן, דורון כהן וג'ייסון גרינבלט שכיהן בתור השליח האישי של הנשיא טראמפ למזרח התיכון במשך 3 שנים.

 

מ"כנפי נשרים תעופה" נמסר בתגובה כי "האישים שיובאו לאישור בעלי המניות הינם המובילים בתחומם, העומדים בקריטריונים ניהוליים ומקצועיים גבוהים". עוד נמסר כי "לדירקטוריון אל על החדש יש אחריות כבדה להשיב את אמון הלקוחות בחברה, ובשיתוף ההנהלה והעובדים, להוציא את החברה מהמשבר בו היא מצויה ולהעלות את אל על בחזרה למסלול ההמראה. אל על מצויה במשבר מתמשך, שרק החריף והעמיק על רקע מגפת הקורונה".

x