$
שווקי חו"ל

בוריס ג'ונסון על המאבק האישי שלו בקורונה: "הייתי שמן מדי"

"מוכרח להודות שהסיבה שהחוויה שלי עם המחלה הייתה כל כך קשה, בגלל שהייתי במצב שהוא נפוץ למדי בימינו – חבריי, הייתי שמן מדי", אמר בכנות ראש הממשלה הבריטי; מאז שהבריא השיל כמעט 12 קילו ממשקלו; בנאומו הוירטואלי בוועידה של המפלגה השמרנית הציב ג'ונסון יעד של חיבור כל משקי הבית לאנרגיה מבוססת רוח עד 2030 - "מה שסעודיה לנפט, בריטניה לרוח"

שירות כלכליסט 16:4806.10.20
ג'ונסון מפיק לקחים, טראמפ מעדיף קורונה על שפעת: ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, שוחח במהלך היום על הכלכלה המקומית בוועידה השנתית של המפלגה השמרנית, אך התייחס גם לימים שבהם חלה בקורונה והידרדר למצב של סכנת חיים.

 

"אני מוכרח להודות שהסיבה שהחוויה שלי עם המחלה הייתה כל כך קשה, למרות שהייתי במקום מעולה מבחינה בריאותית כשנדבקתי, היא שהייתי במצב שהוא נפוץ למדי בימינו – חבריי, הייתי שמן מדי", אמר בכנות. מאז שהבריא הוריד ג'ונסון כמעט 12 קילו ממשקלו טרם המחלה.

 

 

בוריס ג'ונסון, רה"מ הבריטי בוריס ג'ונסון, רה"מ הבריטי צילום: רויטרס

 

בינתיים אצל המחלים מהעבר השני של האוקיינוס האטלנטי - "עבור רוב האוכלוסייה, נגיף הקורונה פחות קטלני משפעת", כך לדברי נשיא ארה"ב טראמפ. "עונת השפעת מתקרבת - האם אנחנו הולכים לסגור את המדינה שלנו? לא, למדנו לחיות עם זה. בדיוק כמו שנלמד לחיות עם נגיף הקורונה שעבור רוב האוכלוסייה הוא הרבה פחות קטלני", טען.

 

על הכלכלה הבריטית אמר ראש הממשלה ג'ונסון כי עוד לפני המגיפה והסגר, "על פניו היא נראתה טוב, היא סבלה מבעיות כרוניות רבות" – ג'ונסון מנה בין היתר את הגירעון, את המחסור הדיור בר השגה, ואת בעיית התשתיות התחבורתיות הקשה.

 

"אנו מכוונים לא לחזור חזרה ל-2019, אלא לביצועים טובים יותר, לרפורמות במערכת הממשל שלנו, לחידוש התשתיות שלנו, לפרישת הזדמנויות נרחבת והוגנת יותר, ליצירת התנאים שיאפשרו את ההתאוששות הדינמית שתוביל לא המדינה אלא היוזמה החופשית", אמר ראש הממשלה.

 

ג'ונסון הציב את המעבר לאנרגיה הירוקה כיעד עיקרי של בריטניה וכגורם מעורר צמיחה. הוא התחייב כי עד 2030 כל משקי הבית במדינה יחוברו למקור אנרגיה מבוסס רוח.

 

כבר היום 10% מהאנרגיה הנצרכת בבריטניה מתבססת על פרויקטים של רוח. "מה שסעודיה לנפט, בריטניה היא לרוח", אמר ראש הממשלה.

ג'ונסון הוסיף כי התוכנית להרחבת פרויקטים של רוח (באזורי האיים הסמוכים לבריטניה ושבשליטתה) תייצר 60 אלף משרות חדשות.

 

זהו רק סעיף אחד מהתוכנית הכוללת של מעבר לאנרגיה ירוקה. סעיף נוסף כולל השקעה ממשלתית של 160 מיליון פאונד בשדרוג תשתיות ונמלים, כולל תשתיות רוח.

x