$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

הליך מכירת השליטה בדסק"ש יוצא לדרך

לכלכליסט נודע כי התקבלו הסכמות בין כונסי הנכסים של אי.די.בי - עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני שמייצגים את סדרה יד', לבין המפרק עו"ד אופיר נאור; ע"פ ההסכמות, התהליך להזמנת הצעות לרכישת 70% מניות דסק"ש - יימשך 21 יום; בפרק זמן זה יוכלו מציעים שונים להגיש הצעות לרכישת השליטה

גולן חזני 14:4906.10.20

תהליך מכירת השליטה בדיסקונט השקעות יוצא לדרך. לכלכליסט נודע כי התקבלו הסכמות בין כונסי הנכסים של אי.די.בי - עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני שמייצגים את סדרה יד', לבין המפרק עו"ד אופיר נאור.

 

ע"פ ההסכמות, התהליך להזמנת הצעות לרכישת 70% מניות דסק"ש - יימשך 21 יום, ובפרק זמן זה יוכלו מציעים שונים להגיש הצעות לרכישת השליטה.  

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: כפיר סיון

 

מניות השליטה בדסק"ש שבבעלות דולפין של דוארדו אלשטיין משועבדות לסידרה יד' וקליר ובנימיני מונו ככונסים שלהם לאחר שדולפין הגיעה לחדלות פרעון לפני שבועיים.

 

קליר ובנימיני תמכו במקביל בבקשתו של מפרק אי.די.בי פיתוח, עו"ד אופיר נאור, להתמנות ככונס נכסים של 12% נוספים של מניות דסק"ש שמוחזקות בידי קרן דולפין.

 

 

עורכי הדין אלון בנימיני ורענן קליר ממשרד ארדינסט עורכי הדין אלון בנימיני ורענן קליר ממשרד ארדינסט צילום: אוראל כהן

 

עד כה הודיע אלשטיין בלבד על רצונו לרכוש את השליטה בדסק"ש תמורת 900 מיליון שקל, רובם במזומן, אולם המחזיקים מצפים להעמדת בטחונות לעיסקה מצידו.

 

עורך הדין נאור פירסם הבוקר מכרז למכירת הבעלות המלאה של החברה בחברת התעופה ישראייר. נאור קבע כי על המציעים להגיש לו את הצעתם לא יאוחר מ-8 בנובמבר בשעה 12:00 בצהריים.

 

עו"ד נאור אמר בתגובה כי ״אני שמח על ההסכמה שאליה הגעתי כנאמן החברה עם כונסי הנכסים, שהמטרה שלה היא לייצר תהליך מכירה מובנה ומוסכם לטובת כל הנושים של החברה, ולמנוע ויכוחים מיותרים. יש כאן בשורה חשובה אחרי שנים של ויכוחים בין הנושים המובטחים לנושים הלא מובטחים. אני מאמין שאם נעבוד בשיתוף פעולה נצליח לייצר תוצאה עסקית מיטבית, ולא נבזבז אנרגיה על ויכוחים. אני מודה לכונסי הנכסים על המאמצים שעשו על מנת להגיע להסכמה".

x