$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

בקשה לביהמ"ש: לדון מחדש במינוי אופיר נאור למפרק אי.די.בי

עו"ד אביחי ורדי, ראש הוועדה לפירוקים בלשכת עורכי הדין ומי שבעצמו היה מועמד לתפקיד מפרק אי.די.בי, טוען שנאור לא הצהיר על ניגוד עניינים, כמי שמייצג את נאמני סדרות האג"ח הרמטיק ורזניק; נאור: "אין ניגוד עניינים, הכנ"ר יודע היטב שאני מייצג את מחזיקי האג"ח"

גולן חזני 12:4605.10.20

דרמה בסאגת הפירוק של אי.די.בי פתוח: לכלכליסט נודע כי לפני שעה קלה הוגשה לבית המשפט המחוזי בקשה לעיון חוזר במינויו של עו"ד אופיר נאור כמפרק.

 

את הבקשה החריגה הגיש עו"ד אביחי ורדי, יו"ר ועדת חדלות פרעון ופירוקים של לשכת עורכי הדין מזה 15 שנה, שהיה אחד מחמשת המועמדים מטעם הכנ"ר לתפקיד מפרק אי.די.בי. ורדי טוען לניגוד עניינים של נאור, מאחר שלדבריו הוא מייצג בתיקים שונים את חברת הרמטיק, המשמשת נאמן לסדרת אג"ח של אי.די.בי. נאור כבר החל בעבודתו ביום שישי, הוא נכנס למחשבי אי.די.בי ואף הגיש לבית המשפט בקשות נוספות כמפרק.

 

עו"ד אביחי ורדי עו"ד אביחי ורדי צילום: יח"צ

 

 

 

"נדמה כי לא הממונה ובוודאי לא כבוד בית המשפט היו מודעים בשעת המינוי לעובדות הבאות: עו"ד נאור שימש ומשמש כבא כח הרמטיק ורזניק-פז נבו. למיטב ידיעתי בשאלון שהגיש לבית המשפט הצהיר עו"ד נאור כי אין לו ניגוד עניינים ואף יתרה מזו... למיטב ידיעתי נאור לא ציין כי הוא מייצג את הרמטיק ורזניק. מה שככל הנראה צויין הוא שנאור מייצג סדרות אג"ח שונות", כתב ורדי בבקשה.

 

"ברי כי אם עובדה זו היתה מצויינת הממונה היה פוסל את מועמדותו של עו"ד נאור וסביר להניח כי הסוגיה כלל לא היתה עולה לפתחו של בית המשפט". עם זאת, ורדי הדגיש כי איננו מפקפק במקצועיות של נאור.

 

בנוסף, צירף ורדי שתי פסיקות של השופט איתן אורנשטיין שבהן פסל מועמדים לתפקיד מפרק. סעיף 3 לתקנות בחוק החברות לגבי מינוי כונסים קובע כי "לא ימנה בית המשפט אדם לתפקיד אם ימצא שמעמדו בחברה או כלפיה או עיסוקיו האחרים, עלולים ליצור ניגוד עניינים עם מילוי התפקיד".

 

עתה יצטרך השופט חגי ברנר להחליט אם להעלות את הנושא לדיון חוזר ולקבל את הבקשה. במקרה שההחלטה תהיה חיובית, יידרש נאור להסביר את עמדתו. 

עו"ד אופיר נאור עו"ד אופיר נאור צילום: עמית שעל

 

 

נאור מונה לתפקיד המפרק בדחיפה של נציגות מחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי, הסדרה הבלתי מובטחת שלה חייבת החברה 900 מיליון שקל.

 

נאור אמר בתגובה כי "אין שום ניגוד עניינים. ההיפך, יש זהות אינטרסים מוחלטת. הכנ"ר יודע היטב שאני מייצג את מחזיקי האג"ח. יש דוגמאות רבות למקרים של עבודה משותפת עם הכנ"ר בתיקים עם ייצוג של מחזיקי אג"ח. בית המשפט יודע שאני מייצג מחזיקי אג"ח בשורה של מקרים נוספים - הופעתי בפני השופט ברנר כמה וכמה פעמים כמייצג מחזיקי אג"ח. גם מי שמייצג נושה יכול להתמנות לבעל תפקיד. מוניתי מספר פעמים וגם עורכי דין אחרים מונו חדשות לבקרים תוך שבעבר הם יייצגו מחזיקי אג"ח".

x