$
שווקי חו"ל

סינוורלד אישרה: נסגור את בתי הקולנוע בבריטניה ובארה"ב

לאחר הדיווחים בתקשורת: רשת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בעולם הודיעה כי החל ממחר תשבית את 127 האתרים שלה בבריטניה ו-536 בתי הקולנוע של רשת ריגל שבבעלותה בארה"ב: "ללא סרטים חדשים, סינוורלד לא יכולה לספק לגרום לקהל שלה לשקול חזרה לבתי הקולנוע"

מיקי גרינפלד 11:1805.10.20

סינוורלד מודיעה הבוקר כי קיבלה החלטה סופית על סגירת כל בתי הקולנוע שלה בבריטניה ובארה"ב, החל מיום שלישי. מדובר באישור למעשה של דיווחים שיצאו כבר בראשון בבוקר בסאנדיי טיימס ובווארייטי על הסגירה הצפויה.

 

רשת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בעלם (שבבעלות משפחת גרידינגר הישראלית) תסגור את התיאטראות בשני השווקים העיקריים שלה - 127 בתי קולנוע בבריטניה  ו-536 תיאטראות של רשת Regal שבבעלותה בארה"ב. בהודעה הבוקר ציינה סינוורל כי כי היא אף שוקלת אפשרויות של גיוס כספים במטרה לחזק את קופת המזומנים שלה.

 

בית קולנוע של רשת Regal האמריקאית. בבעלות סינוורלד בית קולנוע של רשת Regal האמריקאית. בבעלות סינוורלד צילום: איי פי

 

 

 

כך נאמר בהודעה הרשמית: "בשעה שרוב השווקים בארה"ב, ובראשם ניו יורק, נשארו סגורים, ללא תחזית לפתיחה מחדש, האולפנים מסרבים להוציא את צנרת הסרטים החדשים שלהם. בעקבות זאת, ללא סרטים חדשים, סינוורלד לא יכולה לספק ללקוחות שלה, גם בארה"ב וגם בבריטניה - השווקים העיקריים שלה – את הסרטים המסחריים החזקים ההכרחיים שיגרמו להם לשקול חזרה לתיאטראות. 

 

ההחלטה לא התקבלה בקלות דעת, ועשינו כול שביכולתנו על מנת לחזק את הפתיחה מחדש הבטוחה והיציבה בכל השווקים שלנו – כולל עמידה ואף מעבר לכך, בהוראות הבטיחות המקומיות בכל בתי הקולנוע שלנו, בשיתוף פעולה עם הרגולטורים ונציגי התעשייה, במטרה להשיב את הביטוח של הציבור בתעשייה שלנו".

 

ההחלטה הסופית התקבלה ככל הנראה בעקבות הודעת מפיקי הבלוקבאסטר המצופה מסדרת ג'יימס בונד, 'לא זמן למות' (No Time to Die), על דחייה נוספת של יציאתו לאקרנים, מנובמבר ל-2 באפריל. החשש הגדול הוא שאולפנים נוספים יודיעו בקרוב על דחיית להיטים נוספים, בראשם וונדר וומן של גל גדות, שאמור לצאת בחג המולד.

  

בתי הקולנוע באירופה ובארה"ב החלו להיפתח בהדרגה מחודש יולי (בבריטניה) ואוגוסט (בארה"ב) ורובם פעילים כיום תחת מגבלות נוקשות של מספר נכנסים בהתאם לגודל האולמות. הפתיחה מחדש לא פתרה את הבעיה העיקרית של הענף - מחסור בסרטים חדשים, לנוכח הקפאה כמעט מוחלטת של הפעילות בהוליווד ובאולפנים של אירופה.

 

 

x