$
בורסת ת"א

מחזיקי אג"ח ט': "אלשטיין יצר מחיר רצפה והוכיח שיש פער בין הצעתו לשווי דסק"ש"

ההצעה של אדוארדו אלשטיין לרכוש את השליטה בדסק"ש יצרה קרע בין המחזיקים באג"ח י"ד המובטחת, שאת חובם הוא הציע לכסות, לבין מחזיקי אג"ח ט', שחוששים שבכך ייגמר הסיפור

גולן חזני 07:4105.10.20

ההצעה של אדוארדו אלשטיין לרכוש את השליטה בדסק"ש תמורת גובה החוב למחזיקי אג"ח י"ד של אי.די.בי פתוח, שהועברה משליטתו לפירוק, עוררה כצפוי קרע בין סדרה ט' לסדרה י"ד. אג"ח י"ד מובטחת במניות השליטה בדסק"ש (70%).  

עו"ד אופיר נאור, המפרק של נכסי אי.די.בי פתוח, מבקש מבית המשפט לצרוף אותו לתהליך קבלת ההחלטות של סדרה י"ד. המחזיקים יחליטו אם לקבל את ההצעות לרכישת השליטה בדסק"ש, בראשן זו של אדוארדו אלשטיין מיום שישי, להזרמה מיידית של 770 מיליון שקל לסידרה י"ד ושל 138 מיליון שקל בתוך שנה.

 

נאור טוען שיש לעשות הכל כדי למקסם את התמורה ממכירת המניות. נאור וסדרה ט' שעומדת מאחוריו חוששים שסדרה י"ד תסתפק בהחזר החוב שלה, ולא תשאף לתמורה גבוהה יותר. אלשטיין העניק תוקף של 21 יום להצעתו. בנוסף מבקש נאור להתמנות גם לכונס נכסים של 12% ממניות דיסקונט השקעות, שמשועבדות לשתי סדרות האג"ח.

 

סדרה י"ד מבקשת לזמן אסיפה להחלפת הדירקטוריון בדסק"ש ולהדחת אלשטיין ואנשיו ממנו. אי.די.בי פתוח מסתייגת מהבקשה בתגובתה לבית המשפט, ונאחזקת בהיתר השליטה הנדרש בסלקום כדי לשלוט בדסק"ש.

 

עופר גזית, נציגות סדרה ט', אמר כי "שני אירועים - העלייה הדרמטית בשווי השוק של דסק"ש (38% בארבעה ימים — ג.ח) לאור שינוי השליטה הצפוי בחברה, וכן ההצעה של אלשטיין שמכסה את מלוא החוב לסדרה י"ד - מחזקים את מה שטוענים מחזיקי אג"ח ט' מזה חצי שנה לגבי הכורח במכרז תחרותי, שקוף ופתוח למימוש אחזקותיה של אי.די.בי פתוח בדסק"ש. אלשטיין בהצעתו יצר מחיר רצפה להצעות שיגיעו. תוך כדי ניסיונו להתחמק בכל דרך מהליך תחרותי, אלשטיין הוכיח במו ידיו את הפער המשמעותי בין השווי שהוא מציע לדסק"ש לבין שוויה המלא והאמיתי".

 

 

אלשטיין אלשטיין צילום: סיוון פרג'

x