שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

סינוורלד סוגרת את כל בתי הקולנוע שלה בארה"ב, בריטניה ואירלנד

כבר השבוע יייסגרו 128 בתי הקולנוע של סינוורלד בבריטניה ובאירלנד ו-543 בתי הקולנוע של רשת ריגל בארה"ב שבבעלות הקבוצה, שבשליטת משפחת גרידינגר הישראלית; הסיבה - ההחלטה על דחיית הסרט ג'יימס בונד והחשש לדחיית בלוקבאסטרים נוספים, בראשם וונדר וומן; לפי דיווחים, בעלי הרשת פנו לראש ממשלת בריטינה בוריס ג'ונסון בדרישה להתייחסות למשבר

שירות כלכליסט 09:0504.10.20
סינוורלד סוגרת את כל בתי הקולנוע שלה בבריטניה, באירלנד ובארה"ב: בוארייאטי ובסאנדיי טיימס מדווחים הבוקר שהרשת השנייה בגודלה בעולם, שבבעלות משפחת גרידינגר הישראלית, תסגור את בתי הקולנוע עוד השבוע.

 

לפי וארייטי הרשת תסגור את כל 543 בתי הקולנוע של רשת Regal Cinema בארה"ב (השנייה בגודלה במדינה, עם יותר מ-7,000 אולמות) ולפי הסאנדיי טיימס ייסגרו גם 128 בתי הקולנוע של סינוורלד בבריטניה ובאירלנד.

 

ההחלטה התקבלה ככל הנראה בעקבות הודעת מפיקי הבלוקבאסטר המצופה מסדרת ג'יימס בונד, 'לא זמן למות' (No Time to Die), על דחייה נוספת של יציאתו לאקרנים, מנובמבר ל-2 באפריל.  החשש הגדול הוא שאולפנים נוספים יודיעו בקרוב על דחיית להיטים נוספים, בראשם וונדר וומן של גל גדות, שאמור לצאת בחג המולד.

 

בתי הקולנוע באירופה ובארה"ב החלו להיפתח בהדרגה מחודש אוגוסט ורובם פעילים כיום תחת מגבלות נוקשות של מספר נכנסים בהתאם לגודל האולמות. הפתיחה מחדש לא פתרה את הבעיה העיקרית של הענף - מחסור בסרטים חדשים, לנוכח הקפאה כמעט מוחלטת של הפעילות בהוליווד ובאולפנים של אירופה.

 

מוקי גרידינגר מבעלי סינוורלד
מוקי גרידינגר מבעלי סינוורלד צילום: film.list

 

 

בדיווחים האמורים מצויין בהקשר זה שראשי סינוורלד אף פנו במכתב לראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון בבקשה להתייחס למכה הקשה שספג הענף – לא מפורט האם מדובר בפנייה של נציג בעלת השליטה משפחת גרידינגר. בכל מקרה בסינוורלד סירבו להגיב לדיווחים.

 

סינוורלד רשמה בסיכום המחצית הפסד עצום של 1.64 מיליארד דולר, מול רווח של 139.7 מיליון דולר במחצית המקבילה ב-2019. סגירת בתי הקולנוע במהלך ימי הסגר במדינות השונות הפילה את שורת ההכנסות ל-712.4 מילון דולר בלבד, בהשוואה ל-2.15 מיליארד דולר במחצית המקבילה - ירידה של 67%.

 

'לא זמן למות' שיועד לצאת באפריל 2020 היה הסרט החשוב הראשון שיציאתו לאקרנים נדחתה בשל המגפה – הודעה על כך יצאה במרץ האחרון. בהודעת הדחייה נקבע שהסרט יצא בארה"ב ב-20 בנובמבר, ובבריטניה שבוע קודם לכן, ב-12 בנובמבר. מזה זמן ידוע שיציאה לאקרנים בתאריכים אלה לא תספק את ההכנסות שלהן קיוו באולפנים. בהתלבטות בין שלוש האופציות שנבחרו עד כה על ידי חלק מהאולפנים בסרטים אחרים – הוצאה לסטרימינג, הוצאה לבתי הקולנוע המוגבלים ודחייה נוספת – בחרו המפיקים באופציה השלישית.

 

 "אולפני MGM, יוניברסל, והמפיקים של בונד, מייקל וילסון וברברה ברוקולי (Michael G Wilson; Barbara Broccoli), הודיעו היום ש''לא זמן למות', ה-25 בסדרת ג'יימס בונד, יידחה עד ל-2 באפריל, על מנת שיזכה לצפייה של קהל בתיאטראות ברחבי העולם. אנו מבינים שהדחייה תאכזב את המעריצים שלנו", נאמר בהודעת המפיקים.

  

השחקן דניאל קרייג כג'יימס בונד. 'לא זמן למות' יהיה סרטו האחרון של קרייג בדמות בונד השחקן דניאל קרייג כג'יימס בונד. 'לא זמן למות' יהיה סרטו האחרון של קרייג בדמות בונד צילום: Universal

x