$
בורסת ת"א

מייסדות ללין במו"מ מתקדם למכירת 25% מאחזקותיהן לפועלים שוקי הון

במסגרת העסקה המתגבשת, צפויה פועלים שוקי הון לרכוש 20% ממניותיהן של מייסדות החברה רויטל לוי ומירב כהן לפי שווי של 355 מיליון שקל לחברת ללין. במקביל, קבוצת פוקס המחזיקה כיום 50% מללין, תגדיל אחזקה בחברת מוצרי האווירה ותרכוש 5% נוספים מהמניות של לוי וכהן

אורנה יפת 23:2801.10.20

פועלים שוקי הון מנהלת משא ומתן מתקדם לכניסה לשותפות בחברת ללין מקבוצת פוקס. במסגרת העסקה המתגבשת, צפויה פועלים שוקי הון לרכוש 20% ממניותיהן של מייסדות החברה רויטל לוי ומירב כהן לפי שווי של 355 מיליון שקל לחברת ללין.

 

במקביל, קבוצת פוקס המחזיקה כיום 50% מללין, תגדיל אחזקה בחברת מוצרי האווירה ותרכוש 5% נוספים מהמניות של לוי וכהן. לאחר השלמת העסקה, תחזיק קבוצת פוקס 55% מללין, מירב כהן ורויטל לוי 25% ופועלים שוקי הון 20%. הצדדים צפויים להתקשר בהסכמים מחייבים במהלך הימים הקרובים.

 

בתנאים מסוימים, יחול מנגנון התאמה לתמורה לפיו השווי של ללין לא יפחת מ-355 מיליון שקל ולא יעלה על 420 מיליון שקל. התמורה תשולם לאחר אישור הדו"חות הכספיים השנתיים של החברה לשנת 2022.

 

מימין: מירב כהן ורויטל לוי, מייסדות ללין מימין: מירב כהן ורויטל לוי, מייסדות ללין צילום: Jonathan Bloom

 

 

לפי העקרונות שסוכמו בין הצדדים, פוקס תהיה רשאית למנות את רוב חברי הדירקטוריון ואת יו"ר הדירקטוריון. החלטות בדירקטוריון ובאסיפה הכללית יתקבלו ברוב קולות מלבד רשימה מצומצמת של החלטות מיוחדות אשר ידרשו את הסכמת פועלים שוקי הון והסכמתן של כהן ולוי. בין הצדדים סוכמו עקרונות הנוגעים למימון החברה, מדיניות חלוקת דיבידנד ומנגנונים שיחולו בזמן העברת מניות.

 

באם העסקה תושלם, צפויה פוקס לרשום ברבעון האחרון לשנת 2020 רווח מינימלי של כ-130 מיליון שקל משערוך של ללין.

 

הדיווח על המשא ומתן עוכב על ידי החברה מאז חודש פברואר, והחברה מסבירה את העיכוב בדרישה מצד המוכרות, כהן ולוי. דבר המשא ומתן נודע לראשונה ב-13 בפברואר בשעה 8:00 בבוקר. בהסברים לעיכוב כותבת פוקס: "הדיווח עוכב לדרישת המוכרות כתנאי למשא ומתן וגיבושה של העסקה, ולאור הסרת דרישתן הערב, הדיווח מפורסם כעת".

 

מייסדות ללין ניהלו בשנת 2017 משא ומתן, שלא צלח לכדי עסקה, למכירת 25% מאחזקותיהן לחברת הקוסמטיקה הבינלאומית NUXE, שבבעלות עליזה ז'אבס, לפי שווי של 350 מיליון שקל לללין.

 

ללין עוסקת בממכר תכשירי גוף ואמבט, תכשירי טיפוח, נרות, סבונים, שמנים, אביזרים ומתנות. החברה מונה 114 חנויות בישראל ו-31 סניפים בחו"ל שפועלים בזכיינות.  

x