בורסת ת"א

אלרוב נדל"ן דוחה את ההנפקה בציריך של הפעילות השוויצרית

לדברי אלרוב נדל"ן, ההנפקה של אפיק סוויס נדחתה בשל תנאי השוק; החברה הבת מחזיקה ב-24 נכסים מניבים בשוויץ והיא כיוונה לגיוס של 200 מיליון פרנק שוויצרי ולפי שווי של בין 695 ל-778 מיליון פרנק שוויצרי

חזי שטרנליכט 14:2029.09.20

נדחתה הנפקת החברה הבת השוויצרית של אלרוב נדל"ן שתוכננה לצאת לפועל בציריך: שבוע לאחרפרסום התשקיף לקראת ההנפקה בציריך מעדכנת היום אלרוב נדל"ן של אלפרד אקירוב כי היא דוחה את המהלך בשל תנאי השוק - וכי תבחן מחדש את ההנפקה. ההודעה מורידה בחדות את מניית אלרוב נדל"ן בבורסה בת"א.

 

החברה הבת המדוברת היא אפיק סוויס, המחזיקה בנכסי נדל"ן מניב בעיקר בתחומי המשרד והקמעונאות. לפי ההערכות המוקדמות שפרסמה אלרוב נדל"ן, החברה כיוונה לגיוס של 200 מיליון פרנק שוויצרי (754 מיליון שקל) ולפי שווי שבין 695 ל-778 מיליון פרנק שוויצרי (2.62 ל-2.93 מיליארד שקל). אלרוב נדל"ן מחזיקה ב-77.8% מהון המניות של אפיק סוויס ובמקרה של ביצוע ההנפקה היתה יורדת לשיעור החזקה של 55.4%.

 

מה דעתך על מניית אלרוב נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אפיק מחזיקה ב-24 נכסים מניבים בשוויץ והיא כמעט לא הושפעה ממשבר הקורונה. ההכנסות שלה מדמי שכירות עלו ב-5% במחצית הראשונה של 2020 והסתכמו ב-27.3 מיליון פרנק שוויצרי. עם זאת, הרווח הנקי נחתך ב-60% והסתכם ב-11.1 מיליון פרנק שוויצרי, בעיקר בשל הפחתת שווי על ידי השמאים. ה-FFO במחצית  הראשונה (הרווח התזרימי התפעולי), הסתכם ב-15.2 פרנק שוויצרי, מול FFO שנתי של 29.3 מיליון פרנק שוויצרי ב-2019.

 

ההנפקה היא מהלך שאלרוב נדל"ן ושותפי המיעוט שלה באפיק סוויס, משפחת גרינבאום, מקדמים מזה שנים. ככל הידוע אחד מבני המשפחה, רוני גרינבאום, משמש כיו"ר אפיק, ולפי הדו"חות הכספיים של אלרוב לשנה שעברה, אלרוב נדל"ן של אקירוב ומשפחת גרינבאום סיכמו בהסכם משותף כי יפעלו לביצוע ההנפקה המדוברת בבורסה השוויצרית.

  

אלפרד אקירוב אלפרד אקירוב צילום: עמית שעל

x