בורסת ת"א

חשיפת כלכליסט

קב' שלמה במגעים לרכישת 50% מתלמה תיירות - בפחות מרבע משווי ההנפקה המתוכננת

לכלכליסט נודע כי היקף העסקה צפוי לעמוד על 70-80 מיליון שקל, לפי שווי של תלמה על 160 מיליון שקל - פחות משנה אחרי שנערכה להנפקה לפי שווי של קרוב למיליארד שקל; עבור קבוצת שלמה מדובר בעסקה שמהווה הזדמנות להתרחב לתחום התיירות; בקבוצת שלמה ובתלמה סירבו להגיב

גולן חזני 12:4929.09.20

פחות משנה אחרי שנערכה להנפקה לפי שווי של קרוב למיליארד שקל, מפנימה תלמה תיירות את משבר הקורונה והנזק האדיר של המגיפה על ענף התיירות. 

 

לכלכליסט נודע כי קבוצת שלמה שבשליטת משפחת שמלצר מנהלת מגעים לרכישת 50% ממניות תלמה תיירות. שלמה אחזקות צפויה להזרים בשתי פעימות, במידה והמו"מ יבשיל לכלל עיסקה, עד 70-80 מיליון שקל לתלמה. בשלב ראשון כ-30 מיליון שקל והיתר לפי ביצועיים עתידיים בכפוף להתאוששות החברה מהמשבר. שווי תלמה בעיסקה יעמוד על עד 160 מיליון שקל, לעומת שווי של 800 מיליון עד מיליארד שקל אליו שאפה בהנפקה. 

 

ארז שמול מנכ"ל תלמה תיירות ארז שמול מנכ"ל תלמה תיירות

 

עבור קבוצת שלמה המנוהלת בידי אסי שמלצר מדובר בעיסקה שמהווה הזדמנות להתרחב לתחום התיירות. תחום זה סינרגי לתחום השכרת הרכב שמרוכז בחברה הבת שלמה סיקסט ומהווה פעילות מרכזית בקבוצה.

 

מלבד פעילות השכרת הרכב והליסינג פעילה הקבוצה בתחום המספנות עם אחזקה במספנות ישראל, בתחום התעשיה בחברה הבת אפקון, ובתחומי הנדל"ן והביטוח.

 

תלמה תיירות שבבעלות תלמה וארז שמול מפעילה 37 סניפים ו-500 עובדים. החברה ביצעה בשנתיים האחרונות סדרת רכישות, שנועדו להגדיל את היקפי הפעילות שלה במידה ניכרת לפני ההנפקה - ובהן רכישת אתר "אליס", הנחשב לשיאן מכירות כרטיסי טיסה באונליין, ואתר סמארטאייר.  

אסי שמלצר, יו"ר חברת שלמה אסי שמלצר, יו"ר חברת שלמה צילום: עזרא לוי

 

תלמה גם רכשה את הבעלות המלאה על חברת אמריקן אקספרס טרוול (היסתור-אלטיב), שמחזיקה בפעילות אמריקן אקספרס נסיעות ישראל, תמורת סכום של 130 מיליון שקל. עם זאת העיסקה מוקפאת ולא הושלמה.

 

בקבוצת שלמה ובתלמה סירבו להגיב.

x