שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מאסק מבטיח: מכונית אוטונומית ב-25 אלף דולר תוך 3 שנים

בשיחה עם המשקיעים אמר מנכ"ל ומייסד טסלה כי המעבר לסוללות בייצור עצמאי של החברה יוביל להוזלת הרכבים: "שיעור הרווחיות שלנו כיום הוא לא גבוה, אנחנו כן רוצים לספק מחיר תחרותי ככל האפשר בלי להפסיד כסף. אם אתה מפסיד כסף אתה מת"; התחזית שסיפק לשנה הנוכחית - צמיחה של בין 30% ל-40% במכירות

שירות כלכליסט 07:2023.09.20

אלון מאסק מספק התחייבות חדשה ומעניינת: טסלה תוציא לשוק תוך 3 שנים מכונית אוטונומית לחלוטין במחיר נוח יחסית של 25 אלף דולר. מנכ"ל ומייסד טסלה אמר את הדברים בשיחת המשקיעים שערכה החברה במהלך ה"battery day" השנתי. 

 

בהתייחס למעבר העתידי לסוללות שבייצור החברה עצמה (ללא הסתמכות על ספקיות חיצוניות, כמו פנאסוניק), אמר המנכ"ל כי הייצור העצמאי צפוי להוביל להוזלת מחירי המכוניות, ואף לייצור מכונית אוטונומית במחיר של 25 אלף דולר. 

 

כך מאסק: "בעוד 3 שנים אנחנו בטוחים שנוכל לייצר מכונית חשמלית חזקה מאד במחיר של 25 אלף דולר, שתהיה גם לחלוטין אוטונומית".

 
מאסק מאסק צילום: גטי

 

 

לדבריו, מספר הרכבים שתספק החברה ב-2020 יעלה בשיעור של בין 30% ל-40% בהשוואה לשנה קודמת. המשמעות היא בין 477,750 ל-514,500 מכוניות (התחזית האחרונה שפרסמה החברה עמדה על 500 אלף מכוניות).

 

"ב-2019 רשמנו צמיחה של 50%. אני חושב נציג הצלחה נאה למדי ב-2002, כנראה עלייה של בין 30 ל-40 אחוז, למרות הנסיבות המאד קשות", אמר מאסק.

 

במענה לשאלת עיתונאי על התמחור היקר יחסית של מכונית טסלה הסביר מאסק: "זה לא ששיעור הרווחיות שלנו הוא גבוה באופן משוגע. ממוצע הרווחיות שלנו בארבעת הרבעונים האחרונים הוא אולי 1%. זה לא שאנחנו מדפיסים כסף. השווי שלנו עושם רושם שזה מה שאנחנו עושים אבל אנחנו לא".

 

"אנחנו כן רוצים לספק מחיר תחרותי ככל האפשר בלי להפסיד כסף. אם אתה ממשיך להפסיד כסף אתה מת", הוסיף.  

x