$
בורסת ת"א

בעלי מניות המיעוט באגוד יקבלו 24 מיליון שקל נוספים במזומן

לקראת מיזוג הבנק, בעלי מניות המיעוט הצליחו לשפר את הצעת הרכש ממזרחי טפחות ומבעלי השליטה בבנק אגוד ב-7% יותר; סך התמורה שלהם מהעסקה גבוהה יותר ממה שיקבלו הבעלים של אגוד; עסקה מורכבת זו, שכוללת גם את שלמה אליהו כאחד מבעלי השליטה באגוד, נעשתה תחת פיקוח ואישור רשות ני"ע

עירית אבישר 13:0417.09.20

בנק מזרחי טפחות, המבקש לרכוש את בנק אגוד פרסם היום הצעת רכש משופרת לרכישת מניות הבנק, שהפעם כוללת גם רכיב מזומן, כאשר בסה"כ ההצעה החדשה משפרת את התמורה לבעלי מניות המיעוט ב-7%. מדובר בהצעה מורכבת בה משתתפים גם בעלי השליטה בבנק אגוד  - משפחות לנדאו, מנור וד"ר יעל אלמוג זכאי.

 

בשורה התחתונה יקבלו בעלי מניות המיעוט 24 מיליון שקל במזומן. במסגרת העסקה ישלם מזרחי טפחות לבעלי המניות בבנק 16 מיליון שקל, כאשר חלקם של בעלי מניות המיעוט בסכום הוא 4 מיליון שקל.

 

 

בנק אגוד, בנק מזרחי טפחות בנק אגוד, בנק מזרחי טפחות צילום: אוהד צויגנברג

 

בנוסף לכך, שלמה אליהו שמניותיו מוחזקות בידי נאמן (27.3%), יגדיל את תרומתו בעסקה ליתר בעלי המניות ב-7 מיליון שקל ל-37 מיליון שקל, כאשר בעלי מניות המיעוט יקבלו מתוך הסכום שהתווסף 3 מיליון שקל.

 

בעלי השליטה בבנק המקבלים כסף הן ממזרחי טפחות והן מאליהו, יעבירו את מלוא הסכום העומד על 17.4 מיליון שקל אל בעלי מניות המיעוט, כך שכאמור סך המזומן שיקבלו בעלי מניות המיעוט יגיע ל-24 מיליון שקל.

 

העסקה המורכבת הזו נעשתה תחת פיקוח ואישור רשות ניירות ערך. הסיבה לפיקוח היא שמדובר בהצעת רכש בה התמורה אינה אחידה בין כלל בעלי המניות, אולם בדרך כלל החשש במקרים שכאלה הוא מקיפוח בעלי מניות המיעוט. הפעם לא רק שאין חשש שכזה, אלא שבעלי מניות המיעוט מקבלים תמורה עודפת לעומת בעלי השליטה בבנק.

 

בעקבות ההצעה המשופרת, הוארך משך הזמן להיענות להצעה עד ליום רביעי הבא, ואם היא תושלם, אז יקבלו כלל בעלי המניות באגוד 7.8% ממניות מזרחי טפחות, בעסקה שמשקפת לאגוד שווי של 1.4 מיליארד שקל.

 

כאמור, בנוסף לחילופי המניות, אליהו המחזיק ב-27.3% ממניות אגוד, כבר הסכים לשלם ליתר בעלי המניות תמורה נוספת של 30 מיליון שקל, המהווה 9% משווי החזקותיו בבנק. המוטיבציה של אליהו נובעת ככל הנראה מכך שאם הצעת הרכש לא תיענה והמיזוג לא ייצא לפועל, יהיה עליו למכור מיידית את המניות בשוק (אליהו מחויב להיפטר מהמניות מאז רכש את השליטה בחברת הביטוח מגדל).

x