$
בורסת ת"א

פוקס חתמה על זכיון לרשת מוצרי סטוק יוונית

הקבוצה קיבלה את זיכיון רשת Jumbo, המוכרת מוצרים זולים ממגוון קטגוריות; החנות הראשונה של הרשת תיפתח בסוף 2021 ובסך הכול מתכננת פוקס לפתוח בין 8 ל-10 סניפים בהשקעה של עד 18 מיליון שקל לחנות

אורנה יפת 19:3215.09.20

רשת פוקס נכנסת לתחום חנויות הסטוק: הקבוצה חתמה על הסכם לזיכיון על רשת Jumbo היוונית, הפועלת במתכונת של סניפים גדולים ושמוכרת מוצרים זולים ממגוון קטגוריות - צעצועים, כלי בית, ביגוד, אביזרים לתינוקות, ציוד משרדי ועוד.  

 

ג'מבו נוסדה בשנת 1986 ונחשבת לחברת קמעונאות מובילה ביוון. החברה נסחרת בבורסה של אתונה לפי שווי של כ-2.15 מיליארד יורו. מחזור המכירות השנתי שלה עומד על 812 מיליון יורו והיא מפעילה כ-80 חנויות ביוון, בולגריה, קפריסין, רומניה ומדינות באירופה. הרשת מעסיקה כ-7000 עובדים.

 

פוקס תפתח את החנות הראשונה של Jumbo בסוף 2021 - הקבוצה מתכוונת לפתוח 10-8 חנויות בשטח של 10,000-9,000 מטר ובהשקעה מוערכת של 18-15 מיליון שקל לחנות (השקעה שתמומן ממקורות עצמאיים). בקבוצה מציינים שבהסכם מול החברה היוונית אין התחייבות מצידה על מספר החנויות שתפתח.  לאחרונה מסתער המנכ"ל הראל ויזל עם חוזים לשטחי מסחר נרחבים במרכזי מסחר פתוחים. ויזל אף אמר לאחרונה כי פוקס ממשיכה לחפש זכיונות למותגים בינלאומיים והדגיש שהם לא יהיו מתחום האופנה. 

 

תקופת ההסכם על הזכיון של ג'מבו היא ל-12 שנים מיום פתיחת החנות הראשונה עם אפשרות להארכה בהסכמת הצדדים ל-10 שנים נוספות, עם חלוף 10 שנים מפתיחת החנות הראשונה.

 

פוקס מחויבת לרכוש את המוצרים מהחברה היוונית, למעט מספר מועט של מוצרים שאותם היא מורשית לרכוש מספקים אחרים. הקבוצה רשאית לבטל את ההסכם בנסיבות שנקבעו בין הצדדים, בתוך 3 חודשים, ובתוך 6 חודשים ממועד חתימת ההסכם.

 

הכניסה של פוקס לתחום רשתות הסטוק היתה רק עניין של זמן. מדובר בתחום שהרווחיות בו גבוהה במיוחד ואשר בקבוצה פזלו אליו זמן רב. כניסתה של פוקס לענף תהווה תחרות קשה עבור מקס סטוק, מיניסו של פנינסולה ופועלים שוקי הון, וחנויות סטוק רבות אחרות.  

הראל ויזל הראל ויזל צילום: דימה טליאנסקי

x