$
בורסת ת"א

לאחר שנחשפה בכלכליסט: פימי וטמאסק מודיעות על חתימת עסקת ריווליס

טמאסק תשלם 365 מיליון דולר לפימי ולבעלים של חברת יורודריפ, עבור 85% ממניות חברת ההשקיה ריווליס, כך נחשף בכלכליסט לפני יומיים; החברות עצמן לא פירטו את היקף העיסקה בהודעה; ריווליס שהמטה שלה בקיבוץ גבת, בולטת בעולם בתחום ההשקיה בנפח נמוך - מפתחת פתרונות חכמים להשקיה בטפטוף

גולן חזני 10:5715.09.20

יומיים אחרי שהחתימה על עיסקת ריווליס נחשפה בכלכליסט, יוצאות פימי וטמאסק, שבשליטת ממשלת סינגפוור, בהודעה על העיסקה: החברות לא פירטו את היקף העיסקה בהודעה.

 

טמאסק תשלם 365 מיליון דולר לפימי ולבעלים של חברת יורודריפ, עבור 85% ממניות החברה. ריווליס תצטרף לפורטפוליו החברות בתחום החקלאות שמחזיקה טמאסק. ריווליס שהמטה שלה בקיבוץ גבת, בולטת בעולם בתחום ההשקיה בנפח נמוך. החברה מפתחת ומייצרת פתרונות חכמים להשקיה בטפטוף ושיטות נוספות בכדי לסייע למגדלים להיטיב את איכות הגידולים.

 

 

מימין: יו"ר טמאסק לים בון והנג וגילון בק מנהל־שותף בפימי ויו"ר ריווליס מימין: יו"ר טמאסק לים בון והנג וגילון בק מנהל־שותף בפימי ויו"ר ריווליס צילומים: כריס ג'קסון, עמית שעל

 

החברה מעסיקה 2,000 עובדים ב-16 מפעלים הפזורים ב-14 מדינות, עם שלושה מרכזי מו"פ בנקודות החמות ביותר וחמישה מרכזי תכנון עולמיים.

 

ריצ'רד קלפהולץ, מנכ"ל ריווליס, שישאר בחברה: "טמאסק היא משקיע צופה פני עתיד ודורי, והיא מתמקדת בהשקעות המאפשרות התמודדות עם אתגרי קיימות עולמיים בתחום ביטחון המזון והמים. כפי שכולנו יודעים, השקיית המיקרו היא טכנולוגיה חדשנית, המציעה את הפתרון המעשי היחיד למחסור במים ולאילוצי מזון עולמיים, הנובעים מהמחסור במים. השקעתה של טמאסק בריווליס צריכה להתקבל בברכה מצד עובדינו, שותפינו העסקיים, והמגדלים שהם לקוחותינו".

 

גילון בק, יו"ר ריווליס הפורש ושותף בכיר בקרן פימי, אמר: "השקעתה של טמאסק מהווה אבן דרך חשובה עבור ריווליס. אנו גאים בהישגיה של החברה בתוך כמה שנים. מועצת המנהלים, יחד עם הנהלת החברה, עשו עבודה בל תיאמן במהפך בחברה. צוות זה אפשר לחברה לבנות מותג המוכר בכל העולם, להשיג צמיחה מהירה, ולהתפשט לאזורים חדשים – תוך חידוש טכנולוגיות חדשות ופורצות דרך. אנו נרגשים לקראת הפרק הבא של החברה. תודה להנהלה ולכל העובדים, על המאמצים האדירים והבלתי פוסקים, ואני מאחל לכם הצלחה רבה בעתיד".

 

x