$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מימון ישיר מכרה תיק הלוואות של 115 מיליון שקל לפסגות

בנוסף נמצאת החברה במגעים למכירת הלוואות בהיקף של 300 מיליון שקל למשקיע אחר; העסקאות מהוות מכירה של 5% מתיק ההלוואות של מימון ישיר, שהיקפו 7.7 מיליארד שקל

עירית אבישר 07:0415.09.20

מפנה מקום לאשראי: מימון ישיר ממשיכה לפנות הון למתן הלוואות חדשות. ל"כלכליסט" נודע כי החברה חתמה באחרונה על הסכם למכירת תיק הלוואות רכב בהיקף של 115 מיליון שקל לבית ההשקעות פסגות.

 

בנוסף הודיעה החברה לבורסה כי היא במגעים מתקדמים למכירת תיק הלוואות בהיקף של 300 מיליון שקל למשקיע אחר. מדובר בעסקאות המהוות מכירה של 5% מתיק ההלוואות של מימון ישיר, העומד על 7.7 מיליארד שקל.

 

 

גת מגידו, סמנכ"לית השקעות בפסגות גת מגידו, סמנכ"לית השקעות בפסגות צילום: אוראל כהן

 

מימון ישיר תמשיך להעניק שירותי תפעול להלוואות. הלוואות לרכישת רכב נחשבות בעלות רמת סיכון נמוכה יחסית, היות שהן מגובות בשעבוד בדמות הרכב. מימון ישיר עושה מדי פעם עסקאות למכירת תיקי ההלוואות שלה לבנקים ולמוסדיים, על מנת לשחרר לעצמה הון למתן הלוואות חדשות. עד כה היא ביצעה עסקאות כאלה בהיקף של 19.7 מיליארד שקל עם 13 גופים מוסדיים. זו הפעם הראשונה שנעשית עסקה שכזו עם פסגות.

 

פסגות הוא אמנם בית ההשקעות הגדול בישראל, המנהל 180 מיליארד שקל, אולם עד כה הפעילות שלו בתחום האשראי למשקי בית היתה מינורית. זו העסקה השנייה בלבד של פסגות בתחום האשראי למשקי בית, לאחר שבעבר רכש תיק משכנתאות ממזרחי טפחות.

 

"אנו מתמקדים בתחום האשראי הלא סחיר, בעסקאות שבהן התשואה ביחס לסיכון טובה מאשר בשוק הסחיר, וכן בהלוואות שכוללות מרכיב של בטוחות, כמו בתיק הרכב עם מימון ישיר", אומרת גת מגידו, סמנכ״לית השקעות בפסגות.

 

ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר, הוסיף: "מכירת תיק האשראי של החברה לבנקים ולגופים מוסדיים מאפשרת לנו לפעול להרחבת הפעילות העסקית".

 

בדומה לחברות פיננסיות אחרות, גם מימון ישיר הושפעה ממשבר הקורונה, הן בהפרשות לחובות מסופקים, והן בירידה בביקוש לאשראי ובהידוק מדיניות החיתום בחברה במתן הלוואות.

 

ברבעון השני אמנם הציגה החברה רווח של 26.2 מיליון שקל, אולם את המחצית הראשונה של השנה היא סיימה עם הפסד של 1.8 מיליון שקל לעומת רווח של 73.5 מיליון שקל במחצית המקבילה. בחודש שעבר הפכה מימון ישיר, שבשליטת ביטוח ישיר, לציבורית, והיא נסחרת כיום לפי שווי של קרוב ל־1.4 מיליארד שקל.

 

x