$
שווקי חו"ל

הקלה בבריטניה: אוקספורד ואסטרהזנקה מחדשות את הניסוי בחיסון לקורונה

הניסוי הופסק השבוע לאחר "חולי בלתי מוסבר" של אחד הנסיינים. לפי דיווח בבלומברג, האוניברסיטה וחברת התרופות מסרו שהרגולטור הבריטי סיים את בדיקתו - ואישר את חידוש הניסוי

שירות כלכליסט 17:2112.09.20
אוניברסיטת אוקספורד ואסטרהזנקה חידשו את הניסוי בחיסון שהן מפתחות לקורונה - כך מדווחת היום (שבת) סוכנות הידיעות הכלכלית בלומברג. הניסוי הופסק השבוע לאחר שאחד הנסיינים חש ברע. באוקספורד נמסר בהצהרה כי רגולטור התרופות הבריטי (MHRA), המליץ על חידוש הניסויים לאחר שבדיקה עצמאית של נתוני הבטיחות גרמה להפסקתו ב-6 בספטמבר.

 

באוניברסיטה סירבו למסור פרטים אודות מחלת המשתתף שבעטיה הופסק הניסוי. "הוועדה הבריטית סיימה את חקירתה והמליצה ל-MHRA שהניסויים בבריטניה בטוחים לחידוש", נמסר מאסטרהזנקה.

 

בעוד שהפסקות זמניות הן אירוע מקובל בניסויי חיסונים, עצירת המחקר המדובר של אוקספורד ואסטרהזנקה עוררה דאגות אודות כדאיותו של אחד הניסויים שנמצאים בשלב המתקדם ביותר. ההודעות שמסרו אוקספורד ואסטרהזנקה בשבת לא מוסרות מידע על מצב הניסוי מחוץ לבריטניה.

המעבדה באוקספורד שבה נערך הניסוי המעבדה באוקספורד שבה נערך הניסוי צילום: גטי אימג'ס

 

 

מנכ"ל אסטרהזנקה, פסקל סוריו (Pascal Soriot) אמר ביום חמישי השבוע שוועדת בטיחות עצמאית ובלתי תלויה בחנה האם מחלת המשתתף נגרמה עקב קבלת החיסון, או שהיא לא קשורה אליו. אוקספורד מסרה שכ-18 אלף אנשים קיבלו עד עתה זריקת חיסון כחלק מהניסויים.

 

"אנחנו לא יכולים לחשוף מידע רפואי על המחלה מטעמי סודיות של המשתתף", נמסר בהודעה. "אנחנו מחויבים לבטיחותם של המשתתפים בניסוי ולאמות המידה הגבוהות ביותר של התנהלות במחקרים שלנו, ונמשיך לעקוב מקרוב אחר הבטיחות".

x