$
שווקי חו"ל

לראשונה: אישה תעמוד בראש בנק גדול בארה"ב

ג'יין פרייזר המשמשת כנשיאת סיטיגרופ - הבנק הרביעי בגודלו בארה"ב, תמונה למנכ"לית במקום מייקל קורבט שהודיע על פרישתו היום; פרייזר מונתה לאחר 16 שנים של פעילות בבנק; קורבאט עצמו החמיא למנכ"לית הנכנסת: "גאה שהיא זו שתירש אותי בתקפיד - תהיה מנכ"לית מעולה"

שירות כלכליסט 17:2510.09.20
מנכ"ל סיטיגרופ מייקל קורבט הודיע היום (ה') שיפרוש מתפקידו בפברואר אחרי שמונה שנים בהן הוביל את הבנק. נשיאת הבנק והאחראית על עסקי הקמעונאות, ג'יין פרייזר, תחליף אותו בתפקידו, ותהיה בכך האשה הראשונה שתעמוד בראש בנק גדול בארה"ב.

 

 

 

הבנק, שנחשב לרביעי בגודלו במדינה, פרסם את הדברים הבאים: "קורבט הודיע, שאחרי 37 שנות עבודה בבנק, כולל שמונה שנים בתפקיד המנכ"ל, הוא מתכנן לפרוש מתפקיד המנכ"ל ומהדירקטוריון בפברואר 2021. הדירקטוריון בחר את פרייזר, שמשמשת כיום כנשיאת הבנק ומנכ"לית תחום בנקאות צרכנים גלובלית, כמחליפתו בתפקיד המנכ"ל ובדירקטוריון".

  

 

מימין: מייקל קורבאט וג'יין פרייזר מימין: מייקל קורבאט וג'יין פרייזר צילום: רויטרס

 

 

מהבנק נמסר כי "ג'יין פרייזר נמצאת בסיטיגרופ מזה 16 שנה וממלאת את תפקידה הנוכחי מאז 2019. אחריותה הנוכחית כוללת את כל עסקי הצרכנים של הבנק ב-19 מדינות, כולל בנקאות קמעונאות, ניהול הון, כרטיסי אשראי, משכנתאות, ותפעול וטכנולוגיה".

 

קורבאט עצמו החמיא באומרו כי "עבדתי עם ג'יין (פרייזר) במשך שנים רבות ואני גאה בכך שהיא זו שתירש אותי בתקפיד המנכ"ל. באמצעות מנהיגותה, נסיונה וערכיה, אני יודע שהיא תשמש כמנכ"לית מעולה".

 

מאז תחילת כהונתו של קורבאט כמנכ"ל הבנק באוקטובר 2012 ועד היום, המניה ניתרה ב-42%. לשם השוואה, מניית הבנק המתחרה, ג'יי פי מורגן צ'ייס, נסקה ב-141% באותה תקופה.

 

חזרה לפרייזר: מינויה למנכ"לית הוא מענה לשאלה שנשאלת מזה שנים בסקטורר בנקאות בארה"ב - מתי תמונה אישה לנהל בנק גדול, בסקטור שנשלט מאז ומעלם באופן כמעט מוחלט בידי גברים? תפקיד המנכ"ל בכל בנק גדול בארה"ב מתפנה לעתים רחוקות - כאמור 8 שנים במקרה של סיטיגרופ.

 

כבר בשנה שעברה, כאשר נודע שהבנק מחפש מחליף למנכ"ל קורבאט, שמה של פרייזר הועלה. היא הצטרפה ב-2004 לדוויזיית שוק ההון של הבנק ומשם רשמה התקדמות מהירה בתפקידי הניהול וטיפסה מעלה לתפקידים בכירים - באוקטובר שעבר מונתה לנשיאות הבנק. ע"פ דיווחים, המינוי לנשיאות נועד למנוע ממנה לעזוב לטובת בנקים אחרים.

x