$
שווקי חו"ל

דרמה בעולם היוקרה: לואי ויטון ביטלה את הסכם הרכישה של טיפאני

לואי ויטון חתמה בנובמבר על הסכם לרכישת החברה האמריקאית ב-16.2 מיליארד דולר - הקבוצה הצרפתית נימקה את ביטול ההסכם בבקשה לדחיית העסקה שהגישה לה טיפאני עצמה, מעבר לדד ליין שנקבע – וכן בשל בקשה דומה שהעבירה לה ממשלת צרפת; בטיפאני הגישו מיידית תביעת אכיפה לבית המשפט בדלאוור ארה"ב

שירות כלכליסט 14:3609.09.20
דרמה בעולם מוצרי היוקרה: קבוצת לואי ויטון הצרפתית (LVMH) מודיעה על ביטול ההצעה שלה לרכישת טיפאני האמריקאית ב-16.2 מיליארד דולר.

 

בלואי ויטון נימקו את ההחלטה בבקשה לדחיית העסקה שהגישה לה טיפאני עצמה – וכן בשל בקשה דומה שהעבירה לה ממשלת צרפת. לטענתה, בקשת הדחייה היתה למועד מאוחר לדד ליין שנקבע. 

 

בהסכם הראשוני בין לואי ויטון לטיפאני נקבע תאריך יעד של עד ה-24 באוגוסט 2020 להשלמת העסקה. בשלב מאוחר יותר הגיעו שתי החברות על הסכמה לדחיית הדד ליין ל-24 לנובמבר השנה.

 

 צילום: בלומברג

 

 

בהודעתה מציינת לואי ויטון כי שר החוץ הצרפתי העביר לה בקשה לבצע את העסקה אחרי ה-6 בינואר 2021 בשל חשש מהאיום האמריקאי על הטלת מכס על מוצרי יוקרה. טיפאני ביקשה לדבריה לדחות את העסה עד ל-31 בדצמבר השנה, כלומר לבצע דחייה נוספת. 

 

בטיפאני דחו את הטענות ואף הגישו מיידית תביעה לבית המשפט בדאלוור ארה"ב בדרישה לאכוף את החוזה. לטענת טיפאני, לדרישה שהעבירה ממשלת צרפת אין בסיס חוקי וממילא אינה תקפה.

 

מגיפת הקורונה שפגעה קשות בשוק היוקרה העולמי עוררה ספקות בלואי ויטון לגבי העסקה, שנחתמה שבועות לפני פרוץ המגיפה בסין - בסוף נומבר 2019. לפי דיווחים שלא אושרו רשמית, מנכ"ל הקבוצה הצרפתית ברנרד ארנו (Bernard Arnault) שקל לבטל את העסקה בתקופת השיא של המשבר אך ויתר על המהלך, לנוכח הקשיים המשפטיים.

x