$
בורסת ת"א

אלי רוזנברג רוצה את ג'ייסון גרינבלט כנציגו בדירקטוריון אל על

חברת כנפי נשרים של רוזנברג, המתמודדת על השליטה בחברת התעופה, מתכוונת למנות את השליח לשעבר למזה"ת כדירקטור; זאת מתוך הערכה כי יסייע לאל על לפתח ערוצי תעופה חדשים; כן פנתה לשרים כץ ורגב וביקשה שהנפקת המניות של אל על תתבצע עד ה-16 בספטמבר

חזי שטרנליכט 17:3503.09.20
מתחמם הקרב על חברת אל על:  אחת המתמודדות על השליטה היא חברת "כנפי נשרים" של אלי רוזנברג, שמתכננת, במידה שתצליח להשתלט על החברה, למנות את ג'ייסון גרינבלט, השליח לשעבר למזרח התיכון מטעם הנשיא טראמפ, לכהן בדירקטוריון החברה. רוזנברג מעריך שעבודתו של גרינבלט בשנים האחרונות בממשל האמריקאי, שכללה גם מאמצים דיפלומטיים שנגעו לתחום התעופה, עשויה לסייע לאל על לפתח ערוצי תעופה חדשים.

 

 

 

ב"כנפי נשרים", המתמודדת מול שתי ההצעות שהגישו מאיר גורביץ' ודוד ספיר על רכישת החברה, מקווים שהניסיון שצבר גרינבלט במאמציו הדיפלומטיים והוביל לפתיחת שמי סעודיה לתעופה מהודו לישראל, יסייע בהמשך הדרך לאל על. השבוע נרשמה הטיסה ההיסטורית של אל על מעל שמי סעודיה לאיחוד האמירויות, וב"כנפי נשרים", רואים בכך פרי למאמצים של גרינבלט בעבר. באל על, יש לציין מאוד, לא אהבו את פתיחת השמיים באופן חד צדדי בעבר לחברת התעופה ההודית אייר אינדיה ואף עתרו לבג"ץ בעניין.

 

 

אלי רוזנברג אלי רוזנברג צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

 

גרינבלט שימש במשך כמעט שלוש שנים כשליחו של טראמפ למזרח התיכון. הוא כיהן במשך שני עשורים, קודם להפיכתו לשליח, בתפקיד המנהל המשפטי הראשי של "ארגון טראמפ" וסגן נשיא בכיר בו. ב"כנפי נשרים" ציינו כי הבנתו העמוקה של המזרח התיכון והניסיון הרב שצבר מהתפקידים בהם כיהן, הופכים אותו למומחה ייחודי שיסייע רבות למאמצי החברה לרכוש את אל על ולהרחיב את נתיביה ליעדים אחרים במזרח התיכון וברחבי העולם.

 

 

ג'ייסון גרינבלט ג'ייסון גרינבלט צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

בנוסף פנתה היום החברה של רוזנברג באמצעות עו"ד עדי זלצמן ממשרד שיבולת, לשר האוצר ישראל כץ ולשרת התחבורה מירי רגב, במכתב ובו דרשו כי ההנפקה שאל על מתכננת לבצע, תיעשה כבר בקרוב – ב-16 בספטמבר. קרי בתוך פחות משבועיים. דירקטוריון אל על החליט בחודש שעבר לבחור במתווה של הנפקת מניות בהיקף של 150 מיליון דולר בבורסה, שתיעשה במקביל לקבלת הלוואה בנקאית של 250 מיליון דולר בסיוע המדינה. הפנייה לשרים מתבצעת מתוך מטרה שישפיעו על החלטת דירקטוריון אל על בעניין.

 

באותו מכתב ציינה "כנפי נשרים" כי היא מתחייבת להשתתף בהנפקה לציבור ולרכוש מניות אל על, בכמות שתקנה לה את השליטה בחברה, וזאת בסכום מינימלי של 101 מיליון דולר, לפי מחיר למניה שלא יפחת מזה שנקבע במתווה המדינה להצלת אל על, דהיינו 61.7 אגורות למניה - ובלבד שההנפקה לציבור תבוצע לא יאוחר מיום 16 בספטמבר, 2020.

x