$
שווקי חו"ל

עושה את הצעד הראשון: אפליקציית ההיכרויות באמבל הולכת לוול סטריט

בוחנת הנפקה לפי שווי של 6-8 מיליארד דולר; מקורות המקורבים ליישומון סיפרו כי נבחנת האפשרות להנפקה בוול סטריט כבר בתחילת 2021; בשנה שעברה חברת ניהול הנכסים בלאקסטון רכשה את השליטה בבאמבל, בעסקה בה הוערך שווי החברה ב-3 מיליארד דולר; באמבל נוסדה והושקה ב-2014 ע"י וויטני וולף הרד, שייסדה קודם את טינדר

שירות כלכליסט 10:4302.09.20

תחליקו ימינה: אפליקציית ההיכרויות באמבל, שייחודה בכך שרק הצד הנשי יכול לעשות את הצעד הראשון בהיכרות, מתכוננת להנפקה אפשרית שעשויה להתרחש כבר בתחילת השנה הבאה, כך על פי מקורות המקורבים לחברה.

 

באמבל עשויה לזכות בהערכת שווי שוק שתנוע בטווח שבין 6-8 מיליארד דולר, כך על פי אחד המקורות, שהוסיף כי מנהלי האפליקציה נמצאים עתה בשיחות עם בנקים בנושא, אך טרם הוחלט לגבי התזמון והפרטים.

 

 

מנכ"לית BUMBLE וויטני וולפה הרד מנכ"לית BUMBLE וויטני וולפה הרד צילום: בלומברג

 

אם תעשה זאת, תהיה באמבל האחרונה בשורת חברות טכנולוגיה ששוקלת להיכנס לשוק ההנפקות - אחרי Airbnb ו-Doordash.

 

בשנה שעברה חברת ניהול הנכסים מהגדולות בעולם - בלאקסטון גרופ, רכשה את באמבל - הפכה לבעלת השליטה בה לאחר רכישה של יותר מ-50% ממניותיה, אז עוד היה שמה MagicLab – בעסקה בה הוערך שווי החברה בשלושה מיליארד דולר.

 

אפליקציית באמבל נוסדה והושקה ב-2014 ע"י וויטני וולף הרד, שייסדה קודם לכן את אפליקציית טינדר, בה שימשה גם כמנהלת. היא הפכה למנכ"לית 'משפחת האפליקציות' כחלק מהעסקה עם בלאקסטון.

x