$
בורסת ת"א

טוגדר פארמה מציגה: התחזיות בשמיים, אך התוצאות התרסקו

הכנסותיה של חברת הקנאביס הרפואי עד ל-20 לאוגוסט השנה עמדו על 7 מיליון שקל לעומת תחזית הכנסות ל-126 מיליון שקל. לחברה תזרים מזומנים שלילי של 11.9 מיליון שקל. המנכ"ל ניסים ברכה: "לא כל דבר בידינו. בשורה התחתונה הצלחנו יותר מהאחרות"

צלי גרינברג 18:1429.08.20

חברת הקנאביס הרפואי טוגדר פארמה דיווחה בסוף השבוע האחרון (ה') את תוצאותיה הכספיות למחצית הראשונה של 2020 במסגרתם הציגה הכנסות ראשונות ומעבר לרווח. הכנסות החברה עמדו על 4.3 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2020, בהשוואה ל-0 שקלים במחצית הראשונה של 2019. החברה גם צירפה לדו"ח את כלל הכנסותיה עד ל-20 לאוגוסט השנה, שעמדו על 7 מיליון שקל בלבד.

 

 

 

אלא שכלל הכנסות טוגדר הושוו על ידה אל מול תחזית שהיא עצמה נתנה ב-2018, שהעמידה הכנסותיה עד לשנת 2020 על 126 מיליון שקל כתוצאה מפעילות חוות הקנאביס הרפואי שלה באשקלון. החברה גם עדכנה לגבי הכנסותיה בפועל מהחווה באוגנדה, שהניבה עד כה 4.2 מיליון שקל, בהשוואה ל-100 מיליון שקל הכנסות שחזתה גם לה עד לסוף השנה.

 

מה דעתך על מניית טוגדר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרווח התפעולי שהציגה החברה עמד על 11.5 מיליון שקל, ונבע בעיקר מרווחים בגובה 19.3 מיליון שקל, שנרשמו מהתאמות שווי הוגן של נכסים ביולוגיים, אל מול הפסד תפעולי של 7.3 מיליון שקל במחצית הראשונה אשתקד.

 

 

היו"ר יוחנן דנינו היו"ר יוחנן דנינו צילום: ענר גרין

 

הרווח הנקי שהציגה החברה עמד כתוצאה מכך על 9.5 מיליון שקל, מהם 3.9 מיליון שקל או 0.07 שקל למניה מיוחס לבעלי המניות, אל מול המחצית הראשונה של 2019 אז הציגה החברה הפסד של 9.3 מיליון שקל, ממנו 9.2 מיליון שקל או 23 אגורות למניה יוחס לבעלי המניות.

 

טוגדר פארמה, המובלת על היו"ר יוחנן דנינו, ציינה, כי מספר מזכרי הבנות והסכמים עליהם חתמה עם שותפים מעבר לים עדיין לא הצליחו להתממש או בוטלו, ובהם שיתוף הפעולה לפעילות חווה ומפעל באוסטרליה; שיתוף פעולה לפעילות בסין; ושיתוף הפעולה למכירת והפצת קנאביס רפואי בגרמניה.

 

החברה הציגה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בגובה 11.9 מיליון שקל נכון לסוף המחצית הראשונה של 2020, לצד הפסדים צבורים של 163.5 מיליון שקל, ש-110 מיליון שקל מהם רשומים כתוצאה מהפסד צבור שהחברה ירשה עם ההשתלטות על השלד הבורסאי ומיזוג חברת הקנאביס הפרטית לתוכו.

 

החברה גם מיידעת בדו"ח הכספי, כי רישיון פעילות חוות גידול הקנאביס הרפואי שלה, הנדרש לפעילותה וניתן על ידי היק"ר (היחידה לקנאביס הרפואי במשרד הבריאות), עתיד לפוג ב-30 לאוקטובר 2020, אך עדיין לא חודש.

 

ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר פארמה, אמר ל'כלכליסט', כי "לגבי התחזית אל מול ההכנסות בפועל, אני לא מקבל את הביקורת. לא כל דבר נמצא בידיים של טוגדר. הרגולציה בתחום בכלל, ובישראל בפרט, משתנה באופן תדיר, בעוד טוגדר היא לא אחת מהחברות הוותיקות, אלא רק החלה בתהליכים התחלתיים לפעילותה, וזה גרם להזזת התחלת הפעילות שלנו קדימה על ציר הזמן. בסופו של דבר השוק יבחן אותנו על פי הפעילות שלנו, ויש לזכור שהחווה שלנו עומדת רק שנה, וכשמסתכלים על השורה התחתונה – הצלחנו יותר מכל האחרות".

 

הפרחת בלוני תחזית ההכנסות של טוגדר, מתקבל הרושם, היא עניין שבשיגרה עבור החברה: למשל, כבר בדצמבר 2017, עת ההודעה על מיזוג פעילות הקנאביס הפרטית לשלד הבורסאי, דיווחה כי היא עתידה לייצר 50-100 מיליון שקל הכנסות בשנת 2019. בפועל היא סיימה את השנה עם 0 שקלים בהכנסות.

 

מניית טוגדר פארמה, הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי 162.3 מיליון שקל, ירדה מתחילת השנה ב-9.1%. אך היא הגיבה לדו"ח הכספי של המחצית הראשונה בעלייה של 7.5%.

x