$
בורסת ת"א

בתמורה ל-40% ממניות המפעל באשקלון: Bosch תשלם לאלקטרה צריכה 8 מיליון יורו

כפי שנחשף ב"כלכליסט", אמ"צ וחברת Bosch חברו להקמת מיזם משותף לפיתוח ולייצור משאבות חום ומערכות מיזוג אוויר במפעל החברה באשקלון; בשבוע שעבר אישרה רשות התחרות את המיזוג; המניות שתקבל בוש יהיו נחותות ביחס למניות אמ"צ בעת חלוקת דיבידנד - מרווחים שמקורם במכירת משאבות חום של המיזם המשותף

אורנה יפת 19:3227.08.20

סכום ההשקעה נחשף: קבוצת Bosch תשלם לאלקטרה מוצרי צריכה, שבבעלות משפחת זלקינד, 8 מיליון יורו בתמורה ל-40% ממניות מפעל המזגנים של אלקטרה באשקלון.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", אמ"צ וחברת Bosch Thermotechnik GmbH חברו להקמת מיזם משותף לפיתוח ולייצור משאבות חום ומערכות מיזוג אוויר במפעל החברה באשקלון, ובשבוע שעבר אישרה רשות התחרות את המיזוג.

 

 

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה צילום: אוראל כהן

 

המניות שתקבל בוש יהיו נחותות ביחס למניות של אמ"צ בעת חלוקת דיבידנד, מרווחים שמקורם במכירת משאבות חום של המיזם המשותף.

 

קונצרן בוש העולמי ירכוש 40% ממפעל המגזנים של אלקטרה באשקלון, מפעל המהווה את הפעילות העיקרית של אלקטרה צריכה. בוש העולמית מעוניינת להיכנס לשותפות במפעל החדש שמקימה אלקטרה, על מנת להרחיב את שיתוף הפעולה הקיים כבר כיום בין שתי החברות, בתחום מערכות החימום הביתי.

 

אלקטרה מוצרי צריכה, המנוהלת על ידי צביקה שווימר, היא אחת משתי יצרניות המזגנים המובילות בישראל. היא צפויה להעתיק את מפעל מערכות מיזוג האוויר שלה מראשון לציון לאזור התעשיה באשקלון.

 

המפעל יתפרש על פני 32 דונם וייוצרו בו מערכות קרור וחימום. בוש היא ענקית מוצרי חשמל גרמנית, והיא החברה האם של יצרנית מוצרי החשמל הלבנים BSH המפעילה שלוחה גם בישראל.

x