$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

דוד אבנר: "הוועדה פעלה בחשאיות והפרה כללי הגינות אלמנטריים"

אבנר, חבר דירקטוריון בנק הפועלים, תוקף בחריפות את הוועדה למינוי דירקטורים במערכת הבנקאית ואת הדרך שבה התקבלה הצבת סטנלי פישר כמועמד לדירקטוריון: "הנציגים החיצוניים תיאמו מחוץ לכתלי הוועדה את הצבעתם מאחורי גבי ובלא שניתנה לי הזדמנות להביע דעתי או להתכונן כראוי למהלך שביצעו"

גולן חזני ונעמי צורף 08:3127.08.20

דוד אבנר, חבר דירקטוריון בנק הפועלים, יוצא בחריפות נגד החלטת הוועדה למינוי דירקטורים במערכת הבנקאית שבה הוא חבר ואת הדרך שבה התקבלה הצבת סטנלי פישר כמועמד לדירקטוריון. "הוועדה פעלה בחטא, ותוך הפרת כללי הגינות ושוויון אלמנטריים, תיאמו עמדות מאחורי גבי בלי לתת לי הזדמנות להתייחס. הם הפכו את הדיון לחותמת גומי", טוען אבנר.

 

 

 

"בתום תהליך בחירה של המועמד האחרון, לאחר שהתוצאה לא התאימה לנציגים החיצוניים (שאינם דירקטורים בבנק ואין להם אחריות על תפקוד הדירקטוריון שלו), יו"ר הוועדה, בגיבוי שני נציגים חיצוניים, שינו את כללי ההצבעה בדיעבד, כדי להתאימם למועמד המועדף עליהם, תוך ביטול למעשה של דעתו של דוד אבנר דח"צ בבנק ונציג הבנק היחיד שהיה חבר ועדה, הכל תוך הפרת כללי הגינות ושוויון אלמנטריים ובהסתמך על חשאיות עבודת הוועדה וחוסר השקיפות של פעילותה", טוען אבנר.

 

בהודעה שפרסם הבוקר מציין אבנר כי "כדי להגיע לתוצאה הזו תיאמו הנציגים החיצוניים מחוץ לכתלי הוועדה את הצבעתם מאחורי גבי ובלא שניתנה לי הזדמנות להביע דעתי או להתכונן כראוי למהלך שביצעו. בכך הפכו את הדיון בוועדה לחותמת גומי של רצונם. שלא לדבר על העוול שנגרם למועמד/ת שנבחר/ה למעשה ע"י הוועדה ומועמדותה הוסרה, והכל שלא בידיעתה של אותה מועמדת תוך ניצול החשאיות וחוסר השקיפות של דיוני הוועדה".

 

 

דוד אבנר דוד אבנר צילום: אבישג שאר ישוב

 

"באותו דיון, בו שונו כללי המשחק בדיעבד, האשים יו"ר הוועדה בשפה בוטהאת אבנר כי הוא פועל ממניעים חריגים, אינטרסנטיים ופוגעניים. בנסיבות אלה לא נותרה ברירה לדוד אבנר והוא התפטר. בחוות הדעת שקיבלה הוועדה אשר הכשירה את השרץ, חזרה בה הוועדה מהאשמות חסרות יסוד אלה".

 

אבנר מסיים וטוען כי "למן שלבי העבודה הראשונים שלה, פעלה הוועדה בחטא, שכן, בניגוד לחוק הקובע שבוועדה יכהנו שני דח"צים מהבנק כיהן בה רק דח"צ אחד ובסופו של דבר גם הוא התפטר והועדה קיבלה את החלטותיה ללא נציגי הבנק בכלל. 3 חברים חיצוניים לבנק, שאינם מכירים את פעילותו ואת צרכיו, מחוסרי נסיון עסקי ותאגידי ובעיקר ללא אחריות להרכב הדירקטוריון ולאפקטיביות שלו בוחרים את הדירקטורים של הבנק בהתעלם מנציגי הבנק. יתר על כן, הוועדה יצרה מצג באתר הוועדה כאילו היא פועלת בהרכב מלא. פרסום בעניין זה נמצא עד היום באתר הוועדה".

 

הוועדה היא ועדה עצמאית ובלתי תלויה שפועלת מכח סעיף 36 לחוק הבנקאות. בראש הועדה עומד השופט בדימוס משה גל.

x