$
שווקי חו"ל

פאלו אלטו הרוויחה מהמעבר לעבודה מהבית, אבל המניה נחלשה

חברת אבטחת המידע עקפה בפעם הרביעית ברצף את תחזיות האנליסטים לרבעון, עם הכנסות של 950.4 מיליון דולר ורווח מתואם של 1.48 דולר למניה; המנכ"ל ציין כי עסקי התוכנה מפצים על הירידה במכירות החומרה, והחברה עוברת בעצמה לפעילות מבוססת ענן

שירות כלכליסט 09:2525.08.20
חברת אבטחת המידע פאלו אלטו נטוורקס, שייסד הישראלי ניר צוק, פירסמה אתמול (ב') לאחר נעילת המסחר בוול סטריט דוחות רבעוניים שעלו על צפי האנליסטים, הודות למעבר הרחב לעבודה מהבית. החברה גם פירסמה תחזיות חזקות להמשך והודיעה על רכישה חדשה, אך המניה נחלשה ב-2.7% במסחר המאוחר בבורסת ניו יורק.
החברה האמריקאית רשמה ברבעון הרביעי הפיסקלי שהסתיים ביולי הפסד של 58.9 מיליון דולר או 61 סנט למניה, לעומת הפסד של 20.8 מיליון דולר למניה ברבעון המקביל ב-2019. הרווח המתואם, בנטרול השפעות חד פעמיות ופיצויים מבוססי מניות, עמד על 1.48 דולר למניה. ההכנסות טיפסו ב-17.9% ל-950.4 מיליון דולר.

 

אנליסטים בשוק צפו לפאלו אלטו רווח מתואם של 1.39 דולר למניה והכנסות של 924 מיליון דולר. זהו הרבעון הרביעי ברציפות שבו עוקפת פאלו אלטו את תחזיות האנליסטים. 

 

 

 

ניר צוק, מייסד פאלו אלטו נטוורקס ניר צוק, מייסד פאלו אלטו נטוורקס צילום: גטי אימג'ס, paloaltonetworks

 

 

 פאלו אלטו אמרה כי תרכוש את חברת Crypsis עבור 265 מיליון דולר במזומן, כדי לתמוך בפלטפורמת ה-Cortex XDR שלה. החברה צופה שתשלים את סגירת העסקה ברבעון הראשון הפיסקלי (הרבעון הנוכחי). פאלו אלטו נמצאת במסע רכישות כבר יותר משנתיים, במטרה להתרחב מחברה שידועה בעיקר בחומות האש שלה, לחברת אבטחת תוכנה שמספקת שירותים רחבים.

 

בשיחת ועידה אמר המנכ"ל והיו"ר ניקש ארורה (Nikesh Arora) כי לא רק שעסקי התוכנה של החברה מפצים על הירידה בעסקי החומרה שלה, אלא פאלו אלטו אף מעבירה בעצמה את הפעילות שלה לסביבה מבוססת ענן. "צמצמנו משמעותית את היכולת של מרכז הנתונים שלנו, ובעצם העברנו את כל המחשבים שלנו לגוגל קלאוד או ל-AWF של אמזון", אמר ארורה.

 

כבר בחודש מאי דיווחה פאלו אלטו כי השפעות מגפת הקוביד-19 חיזקו את תוצאות ותחזיות החברה, והנתונים שפירסמה אמש איששו את תחזיותיה. בנוסף, החברה פירסמה צפי גבוה מתחזיות השוק לרבעון הנוכחי.
x