$
בורסת ת"א

ורידיס של דלק רכב רוכשת את אחזקות IDE במתקן ההתפלה באשקלון ב-129 מיליון שקל

בקבות העסקה תחזקי ורידיס בבבעלות מלאה בנכס - ממתקני ההתפלה הראשונים שהוקמו בישראל; כושר הייצור של המתקן באשקלון עומד על 115 מיליון קוב לשנה

ליאור גוטמן 16:5120.08.20

חברת התשתיות ורידיס, שבשליטת דלק רכב, מדווחת לפני שעה קלה (ה') על רכישת אחזקותיה (כ40%) של IDE במתקן התפלת מי הים באשקלון תמורת 129 מיליון שקל. פרט לתחום המים, ורידיס עוסקת בתחומי ייצור החשמל (עם אחזקות של 20% בתחנת הכוח הפרטית במישור רותם) ובתחומי פינוי האשפה 

 

מתקן ההתפלה באשקלון היה אחד הראשונים שהוקם בישראל מתוך סדרה של ארבעה מתקנים פרטיים. לפי נתוני רשות המים, הקמת המתקן החלה בשנת 2003 ואספקת המים החלה באוגוסט 2005.

 

כושר הייצור של המתקן עומד על 115 מיליון קוב בשנה, כאשר במקור הוא סיפק כ-100 מיליון קוב ולאורך השנים התפוקה ממנו גדלה. עם השלמת העסקה המתקן יוחזק בבעלות מלאה על ידי ורידיס.

 

חברת IDE היא אחת מחברות התפלת המים הבולטות בישראל, והיא גם הזוכה הטרייה במכרז הממשלתי להקמת מתקן התפלת המים החדש בשורק, עם כושר התפלה של כ-200 מיליון קוב בשנה.

 

במהלך 2019 הוזכר שמה של IDE כאחת החברות שהחזיקו במקור במתקן התפלת המים המקורי בשורק, שנמצא בבדיקה של משרדי הממשלה כמי ש"שיחק" לכאורה בנתוני המליחות של המתקן במטרה לצמצם עלויות תפעול. ועדת בין משרדית לא מצאה חשד לפלילים בפעילות והיא קנסה את IDE בכ-60 מיליון שקל בעקבות האירוע.

 

מתקן ההתפלה באשקלון מתקן ההתפלה באשקלון צילום: צפריר אביוב

x