$
בורסת ת"א

ברק רוזן: "ישראל קנדה עשתה עסקאות של 1.1 מיליארד שקל בתקופת הקורונה"

עיקר מכירת הדירות של ישראל קנדה ברבעון השני היה ברוסיה ונעשה באמצעות חברות מוחזקות. החברה מכרה 460 דירות ברוסיה ובנוסף נמכרו דירות בפרויקטים בתל אביב

חזי שטרנליכט 13:3918.08.20

בתקופת הקורונה ביצענו עסקאות בהיקף של 1.1 מיליארד שקל", כך מציין מנכ"ל ישראל קנדה ואחד מבעלי המניות העיקריים בחברה, ברק רוזן, על רקע פרסום הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון השני. רוזן מציין כי הקורונה לא פגעה במכירות הדירות של החברה. שכן לדבריו, בתקופה האחרונה בוצעו סדרה של עסקאות מכירה של דירות בישראל וברוסיה, דרך חברות מוחזקות. 

יזמית הנדל"ן המתמחה בהקמת פרוייקטי בנייה למגורים, סיימה את רבעון הקורונה עם הכנסות של 29.8 מיליון שקל, ירידה של 61.7% ביחס להכנסות ברבעון המקביל, ונשענה על מגוון מקורות כספיים. 

 

מנכ"ל ישראל קנדה, ברק רוזן מנכ"ל ישראל קנדה, ברק רוזן

 

אל הצניחה בהכנסות לוו הוצאות כבדות שהובילו לנפילה חדה ברווח התפעולי של ישראל קנדה. הרווח התפעולי הסתכם ב-4.7 מיליון שקל, נפילה של 86% ביחס לנתון המקביל אשתקד. אולם בשורה התחתונה הרווח הנקי של ישראל קנדה נשחק בשיעור מתון בהרבה של 8.7% ועמד על 21 מיליון שקל ברבעון השני.

 

הסיבה לירידה המתונה ברווח הנקי נובעת בעיקר מהחזקות ישראל קנדה בשני פרויקטים – ברחוב ליאונרדו דה וינצ'י, מה שכונה בעבר מתחם כנרית, בתל אביב ובפי גלילות. ההחזקה בחברות הללו של אותם הפרוייקטים יצרה לישראל קנדה רווחי אקוויטי (על החזקה במניות החברות הללו) של 25.3 מיליון שקל, שקוזזו בהפסדים של 8 מיליון שקל מהשקעות ברוסיה, שם נשחק מאוד הרובל מול הדולר ברבעון השני.

 

בסיכומו של דבר, החזקות ישראל קנדה במניות חברות הפרויקטים השונות יצרו לה רווחים של 23.8 מיליון שקל ברבעון השני, שבלם את הנפילה ברווח הנקי.

 

לישראל קנדה מגוון רחב של מקורות הכנסה שכלל בין היתר השכרה של נדל"ן להשקעה שהניבו לה הכנסות של 5.4 מיליון שקל, בעיקר מהכנסות משכירות מפרויקט מידטאון. כמו כן, מכרה החברה קרקעות ב-11.4 מיליון שקל, ורשמה הכנסות ראשונות מהפעלת בתי מלון בהיקף של 3.52 מיליון שקל. 

 

בחברה ציינו כי בכדי להערך לתרחיש של קיטון בהכנסות, בוצעה הפחתת שכר של 25% לעובדים המשתכרים מעל ל-15,000 שקל בחודש. הפחתת השכר הינה לתקופה של חצי שנה, החל ממרץ האחרון.

 

ב-19 במאי השלימה החברה את רכישת חברת מנרב פרוייקטים. ישראל קנדה חתמה על תיקון להסכם רכישת המניות של מנרב פרויקטים והפחיתה את סכום הרכישה בכ-30 מיליון שקל לסך של כ-563 מיליון שקל. הוסכם כי המקרקעין באשדוד והגבעה הצרפתית בירושלים יישארו בבעלות החברה הנרכשת.

 

ברק רוזן, מנכ"ל ישראל קנדה ציין עם פרסום הדו"חות כי "ההשלמה של עסקת מנרב פרויקטים יחד עם הזכייה במכרז שערי צדק בירושלים מוסיפות ערך משמעותי לחברה והינן סינרגטיות לפעילות הקיימת. החברה ממשיכה לפעול במלוא המרץ לפיתוח וגידול פעילויותיה ומצליחה להביא מיזמים בעלי פוטנציאל וערך משמעותיים להרחבת פעילות הייזום של החברה בפריסה גיאוגרפית רחבה".

x