$
שווקי חו"ל

קורנית דיגיטל עוקפת תחזית ההכנסות אך מעמיקה ההפסד

רכשה חברת תוכנה בריטית שתנווט הדפסות של מותגים גדולים ליצרנים העובדים עם המכונות שלה. רונן סמואל, מנכ"ל קורנית דיגיטל: "הקורונה עדיין משפיעה. אבל השוק בהתאוששות, ואנו בטוחים בשינוי תחזית ההכנסות לצמיחה דו ספרתית"

צלי גרינברג 23:2511.08.20

חברת קורנית דיגיטלהישראלית דיווחה הלילה (ג') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2020 במסגרתם הציגה ירידה של 17.4% בהכנסות שעקפו את תחזית השוק, ומעבר להפסד שעמד בטווח העליון של תחזית השוק.

 

 

הכנסות החברה לרבעון השני של 2020 עמדו על 37.4 מיליון דולר בהשוואה ל-45.3 מיליון דולר ברבעון השני של 2019. ומעל לתחזית השוק שהעמידה צפי הכנסות החברה בטווח 27.2-35.4 מיליון דולר.

 

מדפסת של קורנית דיגיטל מדפסת של קורנית דיגיטל

 

עיקר ההכנסות נבעו ממכירת מוצרי החברה, שירדו ברבעון השני של השנה ב-17.8% ועמדו על 31.8 מיליון דולר בהשוואה ל-38.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. שאר ההכנסות נבעו ממכירת שירותים ועמדו על 5.5 מיליון דולר – ירידה של 14.8% בהשוואה לרבעון השני של 2019.

 

ההפסד התפעולי החשבונאי (GAAP) עמד על 5.3 מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של 1.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2019. וההפסד התפעולי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-2.5 מיליון דולר לעומת רווח תפעולי של 4.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

החברה המייצרת ומוכרת מכונות הדפסה על טקסטיל, הציגה הפסד נקי חשבונאי של 4.5 מיליון דולר או 11 סנט למניה ברבעון השני של השנה, בהשוואה לרווח חשבונאי של 1.9 מיליון דולר או 5 סנט למניה ברבעון השני של 2019.

 

ההפסד הנקי המתואם שלה לתקופה זו עמד על 1.3 מיליון דולר או 3 סנט למניה, לעומת רווח נקי מתואם של 4.3 מיליון דולר או 11 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. ובטווח העליון של תחזית השוק שעמד על הפסד של 1-13 סנט למניה.

 

מה דעתך על מניית קורנית דיגיטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
רונן סמואל, מנכ"ל קורנית דיגיטל, אמר לכלכליסט, כי "הקורונה עדיין משפיעה באירופה, וההתאוששת רק התחילה בארה"ב, וזה כמובן השפיע על ההכנסות שלנו. זה גם השפיע על השורה התחתונה, שהרי טרום הקורונה בנינו תשתית של כוח אדם ומכונות עם צפי ליעד מכירות גבוה, לצד שיעור רווחיות תפעולית של 10% ומעלה. אבל אז הגיע הנגיף ושינה את התוכניות. עם זאת, לא הורדנו כוח אדם ולא הוצאנו לחל"ת, כי אנו צופים שלאורך זמן נראה מהפך לביקוש גבוה הרבה יותר, ואת סוף השנה אנו צופים לסיים ברווחיות, ואנו צופים שזה יימשך גם ל-2021. אנו בטוחים בהכנסות קדימה יותר מתמיד. השוק נמצא בהתאוששות מאוד חזקה, ולכן אנו בטוחים בשינוי התחזית שלנו לצמיחה בהכנסות בשיעור דו ספרתית לעומת התחזית הקודמת לצמיחה בשיעור חד ספרתי".

 

במסגרת הדוחות דיווחה החברה, כי רכשה את ספקית התוכנה הבריטית 'Custom Gateway', לטובת קבלת יתרון תחרותי, ולכלכליסט נודע כי סכום הרכישה עמד על כ-17 מיליון דולר.

 

החברה מציינת, כי פלטפורמת הענן של החברה הנרכשת מתאימה לתהליכים עסקיים בזירות מכירה שונות (B2B ו-B2C) ומייעלת שלבי ייצור טקסטיל לפי דרישה. עוד ציינה, כי ל'Custom Gateway' כ-300 לקוחות פעילים ברחבי העולם.

 

סמואל, וגיא אבידן, סמנכ"ל הכספים של החברה, הוסיפו לכלכליסט בנוגע לרכישה, כי "מדובר ברכישה אסטרטגית, שתאפשר לנו להעניק פתרון שלא יודעים כיצד למכור לפי דרישה (on demand) באמצעות הסחר האלקטרוני. התוכנה תאפשר לנו לנווט את ההזמנות ליצרנים ברמה המקומית, שמשתמשים במכונות שלנו, ובדיו שלנו, וככל שנזרים להם יותר עבודה הם ירכשו יותר דיו – שזה התחום עם הרווחיות היותר גבוהה שלנו. בנוסף, ברגע שהמותג משתמש בתוכנה, הוא מספק מידעים על תהליך הייצור ומאפשר לנו שליטה על הדאטה. עיתוי המכירה מתאים מאוד עבורנו, כי ב-3 החודשים האחרונים העולם הכפיל את כמות המשתמשים בסחר האלקטרוני, והקורונה, למעשה, זירז את המעבר ל-on demand וייצור דיגיטלי.

 

החברה סיפקה תחזית במסגרתה יעמדו הכנסותיה לרבעון השלישי של השנה בטווח של 53.5-57.5 מיליון דולר, לצד שיעור רווח תפעולי מתואם בטווח של 8%-11%. בעוד האנליסטים המסקרים את החברה העמידו טווח ההכנסות על 44-62.2 מיליון דולר לרבעון השלישי של השנה לצד טווח רווח מתואם של 2-21 סנט למניה.

 

קורנית דיגיטל, הנסחרת בבורסת נאסד"ק בשווי 2.2 מיליארד דולר, עלתה ב-57.6% מאז תחילת השנה ועד פתיחת המסחר היום בארה"ב. החברה הציגה מזומן ושווי מזומן בגובה 47.4 מיליון דולר נכון לסוף המחצית הראשונה של 2020 בהשוואה ל-40.7 מיליון דולר בסוף 2019.

 

 

 

 

x