שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מקדונלד'ס תובעת את המנכ"ל הקודם: צילם עשרות תמונות וסרטוני עירום של עובדות

ענקית המזון המהיר טוענת כי לפי מידע חדש שבידיה, סטיב איסטרברוק שיקר בחקירה פנימית שביצעה בנוגע לקשרים פסולים שניהל עם עובדת; עתה עולה כי קיים מערכות מיניות עם עובדות נוספות, אותן נהג לתעד; דורשת לשלול ממנו את מענק העזיבה שקיבל - בשווי מיליוני דולרים

שירות כלכליסט 17:2810.08.20

מקדונלד'ס תובעת את המנכ"ל הקודם שלה סטיב איסטרברוק (Steve Easterbrook) בשל שקריו במהלך חקירה פנימית שביצעה החברה על קשר פסול שניהל מול עובדת החברה. כך לפי דיווח שהעבירה החברה לרשות ני"ע בארה"ב (SEC).

 

 

 

החברה טוענת כי לנוכח מעשים פסולים נוספים שנחשפו עתה, לא היה זכאי איסטרברוק למענק העזיבה הנדיב שקיבל, בשווי של מיליוני דולרים.

 

 

איסטברוק. צילם, פוטר, שיקר, נתבע איסטברוק. צילם, פוטר, שיקר, נתבע צילום: מקדונלד'ס

 

רשת המזון המהיר הודיעה בחודש נובמבר בשנה שעברה על סיום תפקידו של איסטרברוק בשל רומן שניהל עם אחת העובדות. מקדונלד'ס מינתה אז את כריס קמפצ'ינסקי (Chris Kempczinski) כמחליפו. 

 

מה דעתך על מניית MCDONALDS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
14% 29% 57%

עתה טוענת החברה כי מידע חדש שהגיע לידיה על פעולותיו של איסטרברוק גרר חקירה נוספת של האירועים. חקירה זו העלתה שאיסטרברוק שיקר לחברה והעלים מידע הנוגעת להתנהלות אסורה מול עובדות נוספות.

 

בין היתר הסתיר המנכ"ל לשעבר מידע על מערכות יחסים מיניות שניהל עם כמה עובדות במקדונלד'ס, לפני שפוטר מתפקידו. בין הראיות שנמצאו עשרות תמונות עירום וסרטוני וידאו של נשים במהלך פעילות מינית שצולמו בסוף 2018 ובתחילת 2019 ושנשלחו כקובץ מצורף מתיבת הדואר שלו בחברה לתיבת הדואר האישית שלו.

 

איסטרברוק אף אישר "מענק במניות בשווי של אלפי דולרים" לאחת העובדות במהלך אחד מהמפגשים המיניים.

 

החברה מציינת בתביעה כי לו היתה יודעת על המעשים הפסולים של איסטרברוק, לא היתה משלמת לו את הסכומים שקיבל במסגרת הסכם הפרישה, שכלל תקופת הודעה מוקדמת של 26 שבועות ומענק על שנת 2019 בשל עמידה ביעדים שהציבה החברה. כך גם היתה מונעת כל אפשרות למימוש אופציות ומכירת מניות שהיו בבעלותו.

 

מקדונלד'ס תובעת בבית המשפט בדלאוור השבה מלאה של סכומי הפיצוי שקיבל ושל סכומים נוספים שקיבל כחלק מההסכם.

x