שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אמזון במגעים לפתיחת מרכזי הפצה בחנויות המתפנות של סירס וג'יי.סי פני

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, אמזון מנהלת שיחות על השכרת השטחים עם הבעלים של החנויות, קבוצות סיימון פרופרטי - חברת מרכזי המסחר הגדולה בארה"ב; ג'יי.סי פני פושטת הרגל מתכוונת לסגור בקיץ 154 מבתי הכל בו שלה, סירס סוגרת 96 סניפים - סיימון מחזיקה ב--74 מהאתרים המתפנים

שירות כלכליסט 07:5310.08.20
חברת אמזון מנהלת מגעים עם ענקית נכסי הנדל"ן סיימון פרופרטי (Simon Property Group) על השכרת שטחי מסחר שפונו על ידי סירס וג'יי.סי פני לטובת מרכזי אריזה והפצה בתוך הערים. כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

 

סיימון פרופטרטי היא חברת המרכזים המסחריים הגדולה ביתר בארה"ב. לפי הדיווח, במגעים דובר גם על אפשרות של רכישת חלק מהשטחים על ידי אמזון.

 

בחודש יוני הודיעה רשת ג'יי.סי פני כי בכוונתה לסגור 154 מבתי הכל בו שלה במהלך הקיץ (הרשת נכנסה בחודש מאי להליך פשיטת רגל בשאיפה להימכר לבעלים חדש בסתיו הקרוב). רשת סירס הודיעה כבר בחודש נובמבר על לסגירה של 96 מהסניפים שלה. נכון לחודש מאי, סיימון מחזיקה ב-63 מהחנויות של ג'יי.סי פני וב-11 של סיר'ס.

 

לא ברור על כמה חנויות מדובר בעסקה המתגבשת – לפי הדיווח השיחות עליה החלו כבר לפני כמה חודשים, עוד לפני פרוץ מגיפת הקורונה. ואולם המשבר העצום שהכה קשות בקמעונאות האמריקאית האיץ את המשא ומתן.

 

עסקה שכזו מול אמזון תשקף שינוי משמעותי באסטרטגיה של סיימון, שתוותר על העיקרון המנחה של השכרת שטחים לעסקים שמייצרים תנועה במרכזי המסחר שלה לטובת שוכר קבוע ויציב. עבור אמזון, כניסה למרכזי הערים תסייע להאצת ההפצה "במייל האחרון" בדרך ללקוחות – יעד שהיא חותרת אליו באופן קבוע. בסיימון סירבו להגיב לידיעה.

 

 צילום: שאטרסטוק

x