$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

הבעלים של סופר יודה על המכירה לפז: "אני צעיר, אבל קשה להתפתח לבד"

כלכליסט חשף היום כי פז נמצאת במו"מ לרכישת סופר יודה תמורת כ-140 מיליון שקל; יהודה גואטה, הבעלים של הרשת: "פז רוצה לרכוש - כי אנחנו עסק טוב, רווחי ומסודר"; ומה התוכניות לעתיד?

גולן חזני 21:0309.08.20
"נכון שאני צעיר, אבל מגיע שלב שכבר קשה להתפתח לבד. לכן החלטתי למכור", כך אומר לכלכליסט יהודה גואטה, הבעלים של סופר יודה, שחגג אתמול את יום הולדתו ה-54.

 

כפי שנחשף היום בכלכליסט, חברת האנרגיה פז מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת רשת סופר יודה המנוהלת ע"י קובי כהן תמורת 130-140 מיליון שקל. ככל הנראה מזכר הכוונות ייחתם בימים הקרובים. עם זאת, יהיה זה הסכם עקרונות כשפרטי ההסכם עדיין לא סוכמו.

 

בהתבטאות ראשונה לאחר חשיפת המו"מ, אומר גואטה: "הרשת התפתחה עד היום מכסף שהבאנו מהבית. אף פעם לא מכרנו כלום. פז היא חברה גדולה, אני מאמין שיש להם הרבה מה לתרום להתפתחות של הרשת".

 

גואטה, שגדל בשכונת ג'סי כהן בחולון למשפחה בת 14 ילדים, הצליח להקים את הרשת מסניף בודד של סופר באבא, ולהביא אותה ל-16 סניפים.

 

 

יהודה גואטה, סופר יודה יהודה גואטה, סופר יודה צילום: דנה קופל

 

 

לפני שנה פורסם שאתה במו"מ עם רשת ויקטורי למכור.

"זה שטויות. מעולם לא ישבתי עם שום גורם למכור את הרשת. מעולם גם לא חיפשתי קונה. זה לא היה נכון. פז הם הגורם הראשון שפנה ונפגש איתי".

 

למה פז רצתה לרכוש?

"כי זה עסק טוב. רווחי. מסודר".

 

תישאר ברשת?

"כן. אני נשאר, וגם כל ההנהלה. שום דבר לא ישתנה. כולל בני המשפחה. פז התעקשו שאשאר. זה המו"מ הראשון שאני מנהל".

 

באיזה כיוון? מה התכניות לשנים הקרובות?

"החנויות שלנו הן קטנות וכך גם החנויות של יילו. אני לא מאמין בסופרמרקטים של 2,000-3000 מ"ר. יש היום פקקים. לנסוע לקניות מחוץ לעיר זה לא משהו שכל אחד מוכן. עדיף סופר שכונתי מאשר לבזבז זמן על נסיעות.

 

"יש לנו תוכניות להתפתח מחוץ לתל אביב, וזה מה שפז תעשה עם הרשת. ההחלטה אם להשאיר את המותג תהיה שלהם".

 

 

אברהם ביגר יו"ר פז אברהם ביגר יו"ר פז צילום: יח"צ

 

x