$
בורסת ת"א

למרות הקורונה, קמטק העלתה את התחזיות לרבעון הנוכחי

החבה הישראלית עמדה בתחזיות ההכנסות ועקפה מעט את צפי הרווח לרבעון השני של 2020; קמטק צופה שההכנסות ברבעון השלישי יהיו גבוהות ב-18.7% ביחס לרבעון המקביל; המנכ"ל רפי עמית: "התוצאות משקפות את הביקוש למוצרי החברה, בעיקר באסיה. הקורונה מגדילה את רמת הסיכון ואי הוודאות"

צלי גרינברג 14:5105.08.20

קמטק הישראלית עקפה את צפי הרווח לרבעון השני של 2020. החברה, שמייצרת ציוד בדיקה ופתרונות תוכנה לתעשיית השבבים, גם העלתה את התחזיות לרבעון השלישי של השנה במסגרת הדוחות הכספיים שפירסמה היום (ד').

קמטק סיכמה את הרבעון עם צמיחה של 7.8% בהכנסות הרבעון ל-37 מיליון דולר, לצד ירידה של 5.9% ברווח המתואם שעמד על 6.3 מיליון דולר או 16 סנט למניה. אנליסטים בשוק חזו לחברה הכנסות בגובה 37 מיליון דולר ורווח מתואם של 15 סנט למניה.

  

מכונת בדיקה של קמטק מכונת בדיקה של קמטק צילום: יח"צ

 

 

החברה ציינה כי כ-3 מיליון דולר מההכנסות ברבעון מיוחסות למערכות שלא הותקנו במהלך הרבעון הראשון בשל התפשטות נגיף הקורונה, והוכרו במהלך הרבעון השני, בו הותקנו בפועל.

 

הרווח התפעולי המתואם ירד ב-8.6% לעומת הרבעון השני של 2019, ועמד על 6.4 מיליון דולר. קמטק הסבירה שהירידה ברווחיות נגרמה משינוי בתמהיל המכירות - החברה מכרה ברבעון החולף פחות מהמוצרים הרווחיים שלה לעומת הרבעון השני של 2019. קמטק צופה שיפור ברווחיות במחצית השנייה של השנה.

 

רפי עמית, מנכ"ל קמטק, אמר כי "תוצאות הרבעון השני משקפות את הביקוש למוצרי החברה, בעיקר באסיה. הגדלנו את נתח השוק שלנו בבדיקות דו-ממדיות (2D) בעיקר כתוצאה משיפור ביצועי המערכת שלנו והתחרותיות בכל יישומי ה-2D. אנו נהנים מאסטרטגיה במסגרתה צוותים מקצועיים מקומיים יכולים להתקין ולתמוך באופן עצמאי במכונות בכל טריטוריות הפעילות של החברה. אסטרטגיה זו מאפשרת לנו להמשיך ולגדול גם במהלך מגפת הקורונה. עם זאת, אנו ערים להשלכות המגפה, שמגדילה את רמת הסיכון ואי הוודאות".

 

החברה סיפקה תחזית הכנסות אופטימית לרבעון השלישי, וציינה כי ביססה את התחזית על הזמנות שקיבלה. קמטק צופה כעת שתרשום ברבעון השלישי (הנוכחי) הכנסות בטווח של 39-38 מיליון דולר, שיהוו עלייה של בין 18.7% ל-21.8% מהכנסותיה ברבעון השלישי של 2019 שעמדו על 32 מיליון דולר. תחזית החברה גבוהה מזו של האנליסטים, שחוזים לה הכנסות רבעוניות של 37.5 עד 38.2 מיליון דולר.

 

קמטק, הנסחרת בבורסות תל אביב ונאסד"ק בשווי 605.2 מיליון דולר, עלתה ב-42.6% מתחילת השנה ועד נעילת המסחר אתמול.

x