$
שווקי חו"ל

הקורונה עשתה שמות בעסקי דיסני: הפסידה 5 מיליארד דולר ב-3 חודשים

המגפה שיתקה את גני השעשועים, הפקות הקולנוע וספינת הקרוז של החברה ברבעון השני; ההכנסות צללו ב-42% - לפחות מ-12 מיליארד דולר; החברה איבדה מראשית השנה 19% מערכה

שירות כלכליסט 23:5704.08.20

חברת וולט דיסני דיווחה הלילה על הפסד של כמעט 5 מיליארד דולר ברבעון השני, בגלל מגפת הקורונה ששיתקה את גני השעשועים של החברה, את הפקות הקולנוע ואת ספינות הקרוז שלה. 

 

 

הכנסות החברה ברבעון צללו ב-42% - משיא של 20.25 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד ל-11.78 מיליארד דולר ברבעון שהסתיים השנה.

 

דיסני באורלנדו דיסני באורלנדו צילום: רויטרס

 

מניית דיסני ירדה עם פרסום הדו"חות ב-2% במסחר המאוחר, אך התאוששה ועברה לעלייה של 4%. מתחילת השנה איבדה מניית דיסני 19% משוויה, בשעה שמדד S&P 500 עלה ב-2% בתקופה זו.

 

מה דעתך על מניית WALT DISNEY:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
עיקר הירידה בהכנסות החברה נרשמה בתחום פארקי השעשועים שהיו סגורים רוב הרבעון. ההכנסות בסעיף זה צנחו ברבעון ל-983 מיליון דולר לעומת 6.58 מיליארד דולר אשתקד. חטיבת הטלוויזיה של דיסני דיווחה על ירידה מתונה בהכנסות - 6.56 מיליארד דולר לעומת 6.71 מיליארד לפני שנה, וחטיבת הסרטים של דיסני ירדה בהכנסות מ-3.84 מיליארד דולר לפני שנה ל-1.74. מיליארד ברבעון הנוכחי.

 

נקודת האור היחידה בעסקי דיסני ברבעון הקורונה היתה חטיבת שידורי הסטרימינג בטלוויזיה, דיסני+, שהחלה לשדר בנובמבר אשתקד וכעת צברה כבר 57.5 מיליון מינויים ודיווחה על הכנסות של כמעט 4 מיליארד דולר ברבעון החולף.

 

סיוע נוסף לעסקי דיסני יוכל לבוא ברבעון הנוכחי עם חידוש שידורי הספורט בערוצי ESPN ורשת ABC שבבעלות דיסני. שני הערוצים הללו משדרים את משחקי ה-NBA וליגת הבייסבול שחידשו את משחקיהם רק בחודש האחרון.

x