$
שווקי חו"ל

טראמפ: לא מתנגד שמיקרוסופט תקנה את טיקטוק, אבל הממשל צריך לקבל "עמלה"

הנשיא אומר כי הסיבה היא שהעסקה לא תוכל לצאת אל הפועל ללא אישור הממשל. לדבריו, עדיף שמיקרוסופט תרכוש את טיקטוק במלואה - ולא רק 30% ממנה

שירות כלכליסט 23:0103.08.20

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אישר היום (ב') שהוא פתוח לעסקה שבה מיקרוסופט או חברה אחרת תרכוש את אפליקציית שיתוף סרטוני הווידאו טיקטוק, אך אמר כי הממשלה צריכה לקבל תשלום עבור אישור העסקה. כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. לפי דיווח ב-CNBC, הנשיא אמר כי זה יהיה פשוט יותר אם מיקרוסופט תרכוש את טיקטוק במלואה - ולא 30% ממנה כפי שהיא מעוניינת לעשות.

בשיחה עם כתבים בבית הלבן סיפר הנשיא על השיחה שקיים ביום ראשון עם מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה שעסקה ברצונה של החברה לרכוש את טיקטוק מבעליה הסינים - חברת בייטדאנס. "אמרתי לו: 'הנה העסקה - לא אכפת לי אם הרוכשת היא מיקרוסופט או מישהו אחר - חברה גדולה, חברת אבטחה, חברה מאוד אמריקאית". 

 

עם זאת, הנשיא אמר שגם יהיו תנאים למכירה, והוסיף שאינו מבין כיצד רק חלק מהחברה יכול להירכש. מיקרוסופט מסרה כי היא מעוניינת לרכוש את פעילות טיקטוק בארה"ב, קנדה, ניו זילנד ואוסטרליה, ולהותיר את שאר חלקי החברה בבעלות סינית.

 

הנשיא טראמפ הנשיא טראמפ צילום: רויטרס

 

  

"אמרתי ש'אם אתם קונים אותה (את טיקטוק), חלק משמעותי מאוד צריך להיכנס לאוצר של ארה"ב, מכיוון שאנחנו הופכים את העסקה הזו לאפשרית'. כעת אין להם שום זכויות אלא אם כן אנחנו ניתן להם". בבית הלבן לא הגיבו באופן מיידי לבקשה למידע נוסף כיצד הדבר אמור לעבוד. בחברת מיקרוסופט לא הגיבו באופן מידי לבקשת תגובה.

 

הנשיא טראמפ קבע היום מועד - ה-15 בספטמבר - שאחריו תיאסר פעילות טיקטוק בארה"ב. מיקרוסופט מסרה אתמול שהיא תתקדם במהרה במו"מ עם בייטדאנס והיא מעוניינת להשלים את המו"מ עד ה-15 בספטמבר. לפי טיקטוק, יש לה 100 מיליון משתמשים בארה"ב.

x