$
בורסת ת"א

פימי רוכשת שליטה משותפת בחברת הפלסטיק רימוני ב-150 מיליון שקל

ההשקעה נעשתה לפי שווי חברה של 400 מיליון שקל – כ-19.4% מעל שוויה בתחילת יום המסחר היום, והקרן תפעל למנות את לילך אשר טופילסקי כיו"ר רימוני; המנכ"ל דני רימוני: "אבי בן ה-93 נתן את ברכת הדרך, אין לנו ספק שפימי תעזור לנו להגיע לקפיצה גדולה"

צלי גרינברג 10:4603.08.20

קרן פימי רוכשת 37.5% מיצרנית מוצרי הפלסטיק רימוני תמורת 150 מיליון שקל, כך דיווחה הבוקר (ב') רימוני למשקיעיה בבורסה. קרן ההשקעות הפרטית שמנהל ישי דוידי תהפוך לבעלת שליטה משותפת יחד עם האחים רפאל, גד, ודני רימוני, שאחזקתם תהיה זהה. לילך אשר טופילסקי, שותפה בכירה בקרן פימי, צפויה להתמנות ליו"ר החברה. 

ההשקעה נעשתה לפי שווי חברה של 400 מיליון שקל, ובמחיר של 47.6 שקל למניה, המהווה פרמיה של כ-19.4% על מחיר המניה נכון לסגירת יום המסחר אתמול – 39.87 שקל, שהעמיד את שווי החברה על 335 מיליון שקל. מניית רימוני עלתה מתחילת השנה ב-13.26%.

 

 

לילך אשר טופילסקי לילך אשר טופילסקי צילום: אוראל כהן

 

 

 

האחים רימוני יירדו מאחזקתם הנוכחית שעומדת על 75.07%, קרנות הנאמנות של מור ימשיכו להחזיק ב-5.6% ממניות החברה ושאר המניות יישארו בידי הציבור (19.3%). העסקה לוותה על ידי ווליו בייס מיזוגים ורכישות, ששימש בנקאי ההשקעות בה.

 

דני רימוני, מנכ"ל רימוני תעשיות, אמר לכלכליסט כי "יש לנו קשר ארוך עם פימי, ופנו אלינו גם רבים אחרים בעבר. אבל אז לא היינו ערוכים עדיין, כמשפחה, למכור מניותינו. העניין הובא אל אבי בן ה-93, שהקים את החברה, והוא נתן את ברכת הדרך. אין לנו ספק שפימי תעזור לנו להגיע לקפיצה הגדולה, ואחד מהדברים שאנו עדיין ללא ניסיון בו הוא הקמת מפעל בחו"ל, שאנו מתכננים מזה זמן. בשלוש השנים האחרונות עשינו מספר פעולות ורכישות משמעותיות והפכנו לחברה בה הלקוח מקבל את כל הנדרש אצלנו ללא מעבר לידיים נוספות. המשפחה כולה ממשיכה לעבודה בחברה, ואני כעת במפעל החברה בקרית שמונה. המטרה כאן אינה האקזיט וההתרגשות היא יותר מהכבוד שפימי, כמעסיקה הכי גדולה במשק כיום, נתנה לנו. העיסקה נסגרה תוך שבועיים, וללא שום פיצוץ. זה רק מראה על הכבוד ההדדי בין הצדדים".

 

אשר טופילסקי אמרה כי "ההשקעה ברימוני תעשיות מהווה המשך לאסטרטגיה של פימי בזיהוי חברות בעלות פוטנציאל צמיחה גבוה. החברה בעלת ידע ייחודי בתחום מוצרי הפלסטיק, ואני משוכנעת כי יחד עם הנהלת רימוני, ובשילוב הידע והניסיון שלנו בהשבחת חברות, נצמיח את החברה בשווקים המקומיים והגלובליים".

x