שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הביקושים לגיוס בדלק קידוחים כבר מעל 3.5 מיליארד דולר

על פי הערכות, הריבית הממוצעת בארבע הסדרות תהיה 6.5%-6% לשנה, אולם לאור הביקושים היא עשויה אף לרדת מכך. ההנפקה צפויה להיסגר מחרתיים

גולן חזני 07:0202.08.20

גיוס החוב של דלק קידוחים מסתמן כהצלחה. ל"כלכליסט" נודע כי עד סוף השבוע קיבלו הבנקים הזרים שמרכזים את ההנפקה, ג'יי.פי מורגן ו־HSBC, ביקושים של יותר מ־3.5 מיליארד דולר - שלושה ימים לפני הגיוס. לצדם שימשו כחתמים הישראלים לידר, ווליו בייס וברק קפיטל.

 

השותפות הודיעה בשבוע שעבר על גיוס של 2.25 מיליארד דולר בהנפקת אג"ח למוסדיים זרים וישראליים. דלק קידוחים, שבניהול יוסי אבו, קיימה 180 מצגות בשבוע לקראת הגיוס. הסכום המדובר לא כולל ביקושים צפויים של כמיליארד דולר ממוסדיים ישראלים.

 

מה דעתך על מניית דלק קידוחים יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
58% 7% 35%

החברה צפויה לעמוד בפני דילמה בהעדפת זרים וישראלים. הסכום יחולק בין ארבע סדרות אג"ח, שיעמדו לפירעון בשנים 2023, 2025, 2027 ו־2030. הגיוס נועד למחזר חוב של דלק קידוחים, שאמורה לפרוע השנה כ־1.7 מיליארד דולר וב־2021 לפרוע חצי מיליארד דולר נוספים. האג"ח החדשות יובטחו בשיעבוד על מלוא הזכויות של דלק קידוחים בפרויקט הגז לווייתן, לרבות האחזקה ב־45.34% ממניות לוויתן, ההכנסות מחוזי מכירת הגז, הסכם התפעול המשותף וחלק בנכסי הפרויקט. דלק קידוחים האריכה בינתיים את מועדי הפירעון של ההלווואות הקיימות כביטחונות.

 

על פי הערכות, הריבית הממוצעת בארבע הסדרות תהיה 6.5%-6% לשנה, אולם לאור הביקושים היא עשויה אף לרדת מכך. ההנפקה צפויה להיסגר מחרתיים, יום שלישי לאחר המסחר בתל אביב, וביום רביעי אמורה קבוצת דלק לגייס 163 מיליון שקל בהנפקת הון כחלק מההסכם עם מחזיקי האג"ח.

 

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: אייל טואג

 

x